Pakistan'da uçak kazası

Pakistan'da uçak kazası
Pakistan'da uçak kazası
Pakistan'da 130'dan fazla yolcu ve mürettebat bulunan özel bir şirkete ait yolcu uçağı düştü. Uçakta kurtulan olmadığı açıklandı.

Pakistan 'da Karaçi-İslamabad seferini yapan Bhoja havayolu şirketine ait, 130'dan fazla kişi taşıyan Boeing 737 tipi uçak, Ravalpindi'de Korhol meydanı yakınlarında iniş esnasında düştü.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevkedildi. . Yetkililer, fırtına ve yoğun yağışın sürdüğü bölgedeki enkaza ulaştı. Uçakta kurtulan olmadığı açıklandı.

TERÖR ŞÜPHESİ
Pakistan'da, Ravalpindi'deki Korhol meydanı yakınlarında düşen yolcu uçağının havada infilak ettiği belirtildi. Görgü tanıklarına dayanarak edinilen bilgilere göre, uçak Ravalpindi'nin 15 kilometre doğusunda Hasanabad'da düştü.

Görgü tanıkları, uçağın alçaktan uçmaya başladığını ve havada infilak ettiğini anlattı. Uçak parçaları 300-400 metrekarelik bir alana dağılmış durumda.

Bir görgü tanığı, uçağa yıldırım düştüğünü, bunun üzerine havada alev alan uçağın yanarak düştüğünü ve parçalarının etrafa saçıldığını söyledi.

Kurtarma ekipleri, çamurun, toprağın arasında ceset parçaları ve eşyalarını arıyor, daha sonra da toplayıp sevkediyorlar.

Köyde elektrik ve yol olmaması nedeniyle ceset arama çalışmaları el yordamıyla güçlükle yürütülüyor. Tanıklar, uçağın alev topu halinde düştüğünü söylüyorlar. Bu uçuşun, firmanın ilk seferi olduğu belirtildi. Yetkililer, terör saldırısı olasılığına karşı soruşturma açtı.