Pakistan'da umut ışığı yanıyor!

Pakistan'da umut ışığı yanıyor!
Pakistan'da umut ışığı yanıyor!
Ülkeye yapılan ya da taahhüt edilen yardımların toplamıysa 800 milyon doları geçti. Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, 815.58 milyon dolar için minettarlığını ifade etti.


SHADADKOT - Sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Pakistan’ın Sindh eyaletinin güneyinde dün, sellerin dört bölgeyi vurduğu, 200 bin insanın kaçmak zorunda kaldığı belirtildi. Ülke genelinde sel sularının birkaç gün içinde çekilmesini bekleniyor. Bu gerçekleştiği zaman milyonlarca insan, hükümetten kendilerine yerleşebilecekleri evler sağlamasını bekleyecek. Afetzedeler hükümetin ağır hareket etmesinden şikâyetçi.

Ülkeye yapılan ya da taahhüt edilen yardımların toplamıysa 800 milyon doları geçti. Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, 815.58 milyon dolar için minettarlığını ifade etti. Türk Kızılayı ’nın Pakistan’daki delegasyon başkanı Mustafa Yılmaz, afetin ardından hızla geldiklerini ve yedi uçak yardım malzemesinin sevk edildiğini söyledi:

“Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı’nca tahsis edilen uçaklarla altı sevkiyat ile 1,5 milyon dolarlık yardım geldi. Çadır, battaniye, uyku tulumu, yatak, mutfak seti, hijyen seti ve gıda paketlerinden oluşan 250 ton malzemeyi ulaştırdık.” İstanbul Ticaret Odası da Pakistan’a 500 bin TL maddi yardımda bulunacaklarını açıkladı. ( Reuters , aa, anka)