Pakistan'dan Yemen'de ateşkes çağrısı

Pakistan'dan Yemen'de ateşkes çağrısı
Pakistan'dan Yemen'de ateşkes çağrısı
Pakistan milletvekilleri, Yemen'e yönelik operasyonda Suudi Arabistan'ın sınır bütünlüğünü tehdit edecek durumlarda ülkelerinin koalisyona tam destek vereceğini ancak operasyonların bölgede yaratacağı olası tahribatın önüne geçmek için acilen ateşkes kararı alınıp 'uzlaşı yollarının' aranması gerektiğini açıkladı.

RADİKAL - Yemen'deki "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna destek vermesi konusunda Suudi Arabistan ile İran arasında kalan Pakistan "ateşkes" dedi. Pakistan, taraflara ateşkes çağrısında bulundu. İran, Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i Yemen krizinde barışçıl bir çözüm bulunması için Pakistan’a yollamıştı. Suudi Arabistan ise geleneksel müttefiki Pakistan’ı Yemen’de olası kara operasyonuna katılması için zorluyordu.

Pakistan resmi haber ajansı APP'nin haberine göre Pakistan milletvekilleri Yemen'e yönelik operasyonda Suudi Arabistan'ın sınır bütünlüğünü tehdit edecek durumlarda ülkelerinin tam destek vereceğini ancak operasyonların bölgede yaratacağı olası tahribatının önüne geçmek için acilen ateşkes kararı alınıp “uzlaşı yollarının” aranması gerektiğini açıkladığı belirtildi. Haberde ayrıca Pakistanlı hukukçuların da ülke olarak “Kararlılık Fırtınası” operasyonuna barışçıl yollarla yapılacak uzlaşı görüşmelerinden yana tavır alması gerektiği fikrinden yana olduğu belirtildi. (AA)

Suudi Arabistan, Yemen'de Savunma Bakanlığı'nı vurdu

Suudi Arabistan, Yemen'de Savunma Bakanlığı'nı vurdu

ABD: Yemen operasyonuna silah yardımımızı hızlandırdık

Suudi Arabistan: İran Husilere yardım ediyor