Pakistanlı aile kızlarını taşlayarak öldürdü

Pakistanlı aile kızlarını taşlayarak öldürdü
Pakistanlı aile kızlarını taşlayarak öldürdü
Pakistan'da genç bir kadın namus cinayetine kurban gitti.

Pakistan’ın Lahor kentinde 25 yaşındaki bir genç kadın ailesi tarafından taşlanarak öldürüldü. Olaya Lahor kentindeki Yüksek Mahkeme binası önünde gerçekleşti. Farzana İkbal adlı kadın, ailesinin kaçırıldığı ihbarı sebebiyle mahkemeye gelmişti. Ailesinin ‘kaçırıldı’ ihbarını yapmasının sebebi ise İkbal’ın sevdiği adamla evlenmesiydi. Ailesi İkbal’i kuzeniyle nişanlamıştı. Kuzeniyle zorla nişanlandırıldıktan sonra evi terk eden ikbal’in ailesi, yetkililere ‘kızımız kaçırıldı’ ihbarı yaptı. İkbal de, ‘kaçırılmadığı ve kendi özgür iradesiyle evlendiği’ yönünde ifade vermek üzere mahkemeye gelmişti.

BABASI, ERKEK KARDEŞLERİ VE ESKİ NİŞANLISI...
Ancak İkbal bina önünde mahkemenin açılmasını beklerken aralarında babası, iki erkek kardeşi ve eski nişanlısının da olduğu bir grup erkek etrafını sardı. Bu kişiler ardından İkbal’ taşlamaya başladı.

BABA 'NAMUS MESELESİ' DEDİ

Saldırı polis müdahalesiyle sona ererken, başından ağır yaralar alan İkbal’in hastaneye götürülürken ambulansta hayatını kaybettiği açıklandı. Olayın ardından İkbal’in baba hariç tüm zanlılar kaçtı. Baba İkbal, kızını taşlamasının nedeni olarak “Namus meselesi” dedi.
Pakistan’da her yıl 1000’e yakın kadın ‘namus cinayeti’ sonucunda hayatını kaybediyor.


  ETİKETLER:

  Pakistan

  ,

  Mahkeme

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  saldırı

  ,

  genç

  ,

  BİNA