Papa, küçük çocuğun 'seks işçisi' sorusunu yanıtlayamadı

Papa, küçük çocuğun 'seks işçisi' sorusunu yanıtlayamadı
Papa, küçük çocuğun 'seks işçisi' sorusunu yanıtlayamadı
Filipinler'in başkenti Manila'da öğrencilere hitap eden Katoliklerin lideri Papa Franciscus, 12 yaşındaki Glyzelle Palomar'ın sorusuna yanıt vermekte zorlandı.

RADİKAL - Katolik dünyasının ruhanî lideri Papa Franciscus, Filipinler ziyaretinin 4'üncü gününde başkent Manila'da öğrencilere hitap ederken, kendisini şaşırtan bir soruyla karşılaştı. Papa, 12 yaşındaki Glyzelle Palomar’ın sorusuna yanıt veremedi.

Sol'da yer alan habere göre, ailesi tarafından terk edilen ve bir kilisede yaşayan Glyzelle Palomar, Papa’ya “Bir sürü çocuk uyuşturucuya bulaşıyor, seks işçisi olarak çalışıyor. Tanrı neden bizlerin başına bunların gelmesine izin veriyor?” diye sordu. Papa Franciscus ise soru üzerine, Glyzelle Palomar'a sarılarak “Çocuklar hiçbir şeyin suçlusu değil" dedi.

Papa geliyor diye kimsesiz çocukları kafese koydular!


“O, yanıtı olmayan bir soruyu soran tek kişi oldu” diyen Papa konuşmasını şöyle sürdürdü: "Buradaki herkes kendisine şu soruları sormaya davet ediyorum: Aç bir çocuk gördüğümde, sokakta uyuşturucu kullanan bir çocuk gördüğümde, evsiz bir çocuk, terk edilmiş bir çocuk, istismara uğramış bir çocuk, toplumda köle olarak kullanan bir çocuk, nasıl ağlamam gerektiğini öğrendim mi?"

Uçak pistten çıktı, Papa ziyaretini yarıda kesti


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Katolik

  ,

  Seks

  ,

  Papa

  http://www.radikal.com.tr/127495512749553

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  azhabi - user822126

  cevabı çok basit aslında, arz talep meselesi, batılılar sapık fantazilerini gerçekleştirmek için filipinler ve o bölgeye gider, bunu bilmeyen yok zaten, onların sapık isteklerini paraya çevirmek isteyen mafyada bölgedeki fakir çocukları pazarlar

  çocukları bu hale sokanlara neden bir tane çakmıyorsun - user467300

  Papa charlie Hepto katliamı için ?benim anneme küfreden kişi yüzüne bir yumruk bekleyebilir? demişti. Çocukları sokağa atanlara uyuşturucuya alıştırıp seks işçisi olarak çalıştıranlara karşı ise papanın tek yaptığı oturup ağlamak. peki onlara neden bir tane çakmıyorsun ?

  Tipik dindar yanıtı.. - sblgngr

  Zor soruları sorma, soran olursa yanından kaç, aforoz et, öldür, olmadı kıvır..Yanıtı olmayan o kadar çok soru var ki sayın papa, yeter ki sorabilecek cesaretin olsun..