Papa Lübnan'da Cumhurbaşkanı ile görüştü

Papa Lübnan'da Cumhurbaşkanı ile görüştü
Papa Lübnan'da Cumhurbaşkanı ile görüştü
Papa 16. Benediktus'un Lübnan'da siyasi ve dini liderlerle görüşmeleri sürüyor.

BEYRUT - Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, resmi ziyaret amacıyla geldiği Lübnan'da Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ile görüştü.
3 günlük resmi temasları kapsamında dün başkent Beyrut'a gelen Papa'yı, bugünkü resmi temasları kapsamında geldiği cumhurbaşkanlığı sarayı girişinde Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ve eşi karşıladı. İkili daha sonra başbaşa resmi görüşme gerçekleştirdi.
15 yılın ardından ülkeyi ziyaret eden ilk Papa unvanıyla temaslarına başlayan Papa Benediktus, cumhurbaşkanlığı sarayına gelişi sırasında geleneksel dabke dansı yapan davul zurnalı ekip tarafından karşılandı.
Papa Benediktus, bu sabah Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman başta olmak üzere, ülkedeki bütün siyasi yetkililerle bir araya gelmek için cumhurbaşkanlığı sarayına geldi.
Yolun son bölümünde papalık aracına binen Papa 16. Benediktus, yol kenarına toplanan ve kendisini selamlayan halka el sallayarak karşılık verdi.
Papa'nın geçtiği yol boyunca kendisine atlı muhafızlar eşlik ederken, cumhurbaşkanlığı sarayı girişinde ise geleneksel Lübnan dansı olan “dabke” oynayan folklor dansçıları tarafından bir süre önü kesildi. Papa, davul zurna eşliğinde oyunlar oynayan dansçıları gülümseyerek seyretti. Papa Benediktus, bugün de ülkedeki siyasi ve dini liderlerle bir araya geliyor. (aa)


  ETİKETLER:

  Lübnan

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Katolik

  ,

  Resmi

  ,

  Papa

  ,

  siyasi

  ,

  Karşılık