Papa'nın içmediği suyu kürsüden aldı, içti

Papa'nın içmediği suyu kürsüden aldı, içti
Papa'nın içmediği suyu kürsüden aldı, içti
ABD'de Katolik siyasetçi Bob Brady, Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus'un bir kısmını içtiği suyu alıp içerek şaşkınlık yarattı. Brady, sudan eşine, yanında çalışan iki kişiye ve torunlarına da verdi.

RADİKAL – Birleşmiş Milletler ’de konuşma yapmak üzere ABD ’ye giden Papa Franciscus’un Kongre ’de yaptığı konuşma sonrası şaşırtıcı bir olay yaşandı. Katolik ve Demokrat Kongre üyesi Bob Brady, Papa’nın kürsüden indiği anda, ruhani liderin önündeki su bardağını aldı!

Telegraph’ın haberine göre, suyu hemen içmeyen Brady, bardağı ofisine götürdü ve orada bir yudum aldı. Sudan eşine, yanında çalışan iki kişiye ve torunlarına da verdiğini söyleyen Brady, “Papa’yla aynı bardaktan su içen kaç kişiyi tanıyorsunuz?” sorusunu sordu.

'HAVADA NEŞE VARDI'

Philadelphia Daily News, ‘çok heyecanlı olan’ Brady’nin daha sonra Senatör Bob Casey’yi ofisine çağırdığını ve Casey, Casey’nin annesi ve eşi olmak üzere üç kişinin parmaklarını suya soktuğunu aktardı. Gazetede, “Üç kişi parmaklarını bardağa soktu. Fotoğraflar çekildi, havada neşe vardı” ifadesi yer aldı. Brady’nin bardaktaki suyu daha sonra bir şişeye döktüğü ve dört torununu bu suyla kutsamak istediği de bildirildi.  

Papa’nın konuşması esnasında bardaktan üç kez yudum aldığı bilgiler arasında.