Para da saçsalar yakalandılar

Para da saçsalar yakalandılar
Para da saçsalar yakalandılar
Amerika'da yaşanan bir banka soygununda, yakalanacaklarını anlayan soyguncular paraları sokağa saçmaya başladı.

ABD 'nin Los Angeles kentinde daha önce yaşanmamış bir soygun meydana geldi. Bir bankayı soyan hırsızlar, aracın arka camından etrafa para saçmaya başladı. Pek çok insanın sokağa dökülmesine ve polis araçlarının geçişinin engellenmesine sebep olan hırsızları bu yöntem de kurtarmadı. Bir süre sonra sıkışık bir trafiğe giren hırsızlar, kıskıvrak yakalandı.

Olay, Los Angeles şehir merkezinin 56 kilometre kuzeybatısındaki Santa Clarita bölgesinde başladı. Burada bir banka soygununa karışan 2 şüpheli, çaldıkları yüklü miktardaki parayla polisten kaçmaya başladı. Siyah bir cip içinde ilerleyen soyguncular, polisten kurtulamayacaklarını anlayınca çareyi paraları savurarak şaşırtma yapmakta buldu. Yaklaşık 1 buçuk saat süren kovalamaca boyunca insanlar cipi koşarak takip etmeye çalıştılar. Şüpheliler bir süre sonra uzun bir aracın sıkıştırması sonucu yakalandı.

Arabadaki iki şüpheli gözaltına alınırken, polis soyguna iki kişinin daha karıştığını açıkladı. Bu kişilerden birisi ilerleyen saatlerde yakalanırken, diğer şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor. Öte yandan bankadan ne kadar para çalındığı ya da sokağa atılan paranın miktarı konusunda bir açıklama yapılmadı. (Ajanslar)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  Soygun

  ,

  açıklama