Paris cinayetleri ikinci yılında protesto yürüyüşüyle anıldı

Paris cinayetleri ikinci yılında protesto yürüyüşüyle anıldı
Paris cinayetleri ikinci yılında protesto yürüyüşüyle anıldı
PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez'in Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde öldürülmelerinin yıl dönümünde protesto yürüyüşüyle anıldı.

RADİKAL- PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez’in Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde öldürülmelerinin yıl dönümünde protesto yürüyüşüyle anıldı.

Paris'teki protesto yürüyüşü Nord Garı'nda başladı. Avrupa ülkelerinde yaşayanlardan da çok sayıda katılım gerçekleşti. Stalingrand' bölgesinde hazırlanan miting alanında Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez ve Charlie
Hebdo dergisi çalışanlarının anısına saygı duruşu yapıldı. '2 yıl önce öldürülen 3 PKK'lı kadının fotoğrafları taşındı. Sakine, Fidan Leyla bugün ise Charlie Hebdo pankartı taşındı.

Fransa'nın başkenti Paris'in 10. bölgesinde Rue Lafayette üzerinde bulunan Enformasyon Bürosu'nda aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu Fidan Doğan ve Leyla Söylemez 3 kadın başlarından ve enselerinden kurşunlanmış olarak bulunmuştu. DHA

Paris cinayetleri: İki yılda tek adım yol alınamadı