Paris katliamındaki hamile kadın kurtarılmış

Paris katliamındaki hamile kadın kurtarılmış
Paris katliamındaki hamile kadın kurtarılmış
Paris'te 132 kişinin hayatını kaybettiği katliamda 2'nci kattan sarkan hamile kadının başka bir kadın tarafından kurtarıldığı ortaya çıktı.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği IŞİD katliamına damga vuran görüntülerden biri, Bataclan konser salonunda 2'nci kattan sarkan ve kurtarılmak için yalvaran hamile kadındı. Tüm dünyayı ağlatan kadının akıbeti belli oldu. 

Paris'teki katliamda yaşanan dehşeti en sarsıcı görüntülerle anlatanlardan biri de saldırı sırasında kolundan yaralanan Le Monde muhabiri Daniel Psenny oldu. 89 kişinin hayatını kaybettiği Bataclan'ın arka kapısının açıldığı sokakta oturan muhabirin kamerasına; salondan kaçanlar, yaralılar, yerde yatan hareketsiz bedenler ve 2'nci kattan yere sarkan bir kadının görüntüleri yansıdı.

Paris'te katliam: Hamile kadının ağlatan çırpınışları

LE MONDE MUHABİRİ: AKLIMA 11 EYLÜL GÖRÜNTÜLERİ GELDİ

Psenny, penceresinden tanık olduğu dehşet anlarını şöyle anlatıyor:

"Televizyonda film izliyordum. Mermi sesleri duydum, başta filmden geliyor zannettim. Ama gürültü yüksekti, pencereye gittim. 2'nci katta oturuyorum ve evim Bataclan'ın acil çıkış kapısına bakıyor. Bazen gürültülü çıkışlar olur o kapıdan ama bu sefer herkes bir tarafa kaçışıyordu, yerde kanlar içinde yatan insanlar gördüm. Ciddi bir şeyler olduğu belliydi. Ne olup bittiğini öğrenmeye çalışıyordum. Bir kadın Bataclan'ın 2'nci katındaki pencereye sımsıkı tutunmuş, yere doğru sallanıyordu. Aklıma 11 Eylül görüntüleri geldi."

AFP'ye konuşan Türk yetkili: Paris'le aynı gün İstanbul'a da saldıracaklardı

'HAMİLEYİM KENDİMİ BIRAKACAĞIM'

İşte Psenny'nin çektiği görüntülerin en dikkat çeken kısmı burasıydı. 2'nci kattaki pencereden sokağa doğru kendini bırakan kadın, "Hamileyim! Kendimi bırakacağım, lütfen bana yardım edin" diyordu. Ardından Psenny, kamerasını sokağın öteki tarafına çeviriyordu. Ancak son anda, hamile kadına içeriden bir kişinin yardıma koştuğu görülüyordu.

Le Monde muhabiri, 1 dakika süren görüntülerin ardından aşağı inip yardım etmeye karar vermiş.

"Apartmanın kapısını açtım. Bir erkek ile yerde hareketsiz yatan birini içeri çektik, sonra yardım eden adamı görmedim. Kurşun bana o zaman isabet etmiş olmalı."

Papa: Paris'teki saldırılar, parçalı 3'üncü Dünya Savaşı'nın bir parçası

'POLİS GELENE KADAR EVDE MAHSUR KALDIK'

Psenny, vurulduktan sonra yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

"Sol kolumda kan gördüm. Ateş edenin pencerede olduğunu düşündüm. Hemen 4'üncü kattaki komşumun evine sığındık. İçeri aldığımız o kişi bir ABD'liymiş. Bacağından vurulmuştu. Kusuyordu ve üşüyordu. Ölecek zannettik. İtfaiyeyi aradık ama gelemediler. Doktor bir arkadaşımı aradım, koluma nasıl turnike yapacağımı anlattı. Polis gelene kadar evde mahsur kaldık."

Paris'teki saldırıları IŞİD üstlendi

2. KATTAN SARKAN HAMİLE KADIN İYİ

Sabaha karşı hastaneye kaldırılan Psenny'nin durumu iyi. Ancak herkes onun kamerasına yansıyan pencereden sarkan hamile kadının akıbetini de merak ediyor. Fransız TF1 Televizyonu'nun Bataclan'da bulunan tanıklara dayandırarak hazırladığı haberde, 2'nci kattan sarkan hamile kadının başka bir kadın tarafından kurtarıldığı belirtiliyor. (Habertürk)

Paris saldırılarının kurbanları kimlerdi?

Charlie Hebdo çizerinden 'Paris için dua' tepkisi