Paris katliamını Facebook'tan canlı anlattı

Paris katliamını Facebook'tan canlı anlattı
Paris katliamını Facebook'tan canlı anlattı
Paris'te dün akşam yaşanan terör esnasında Bataclan konser salonunda rehin alınan Benjamin Cazenoves, katliamı Facebook sayfasından saniye saniye anlattı.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'teki Eagles of Death Metal konserini Bataclan konser salonunda izlemeye giden rehinelerden biri Facebook'tan katliam anını anlattı. Benjamin Cazenoves adlı rehine, "Halen Bataclan'dayım. 1. katta. Ağır yaralandım. Çok hızlı saldırdılar. İçeride hala yaşayanlar var. Herkesi katlediyorlar. Birer birer. Hayattayım. Katliam. Her yerde ölü bedenler var" ifadesini kullandı. Operasyonda kurtarılan Cazenoves, daha sonra Facebook hesabından kendisine moral verenlere teşekkür etti.

Fransa'nın başkenti Paris, hem bombalı ve silahlı saldırıların hem de rehine eyleminin hedefi oldu. İki gruba ayrılan 8 saldırgan, 5 ayrı noktada saldırı düzenledikten sonra Bataclan konser salonunda bir araya gelerek 200'den fazla kişiyi rehin aldı. Polisin operasyonla müdahale ettiği rehine krizinde 8 saldırgandan 7'si kendini havaya uçururken, biri öldürüldü.

Fransa'ya mavi-beyaz-kırmızı destek

Paris için 'güven kontrolü' bildirimi

Paris'teki katliamı IŞİD üstlendi

23 yaşındaki Türk tanık Paris katliamı anlattı