Paris saldırganlarından ikisinin kimliği belirlendi

Paris saldırganlarından ikisinin kimliği belirlendi
Paris saldırganlarından ikisinin kimliği belirlendi
Fransız polisi, Paris saldırganlarından ikisinin kimliğini DNA testiyle belirlediklerini açıkladı. Saldırganlardan birinin üzerinden de Mısır pasaportu çıktı.

RADİKAL - Fransa’nın başkenti Paris’te intihar saldırısı düzenleyenlerden birinin kimliği DNA testiyle belirlendi. Stade de France yakınlarında saldırganlardan birinin üzerinden de Mısır pasaportu çıktı. Aynı yerde başka bir saldırganın üzerinde Suriye pasaportu bulunmuştu. İngiliz Guardian'ın haberine göre, saldırganlardan biri polis tarafından takip edilen bir Fransız. Europe 1'e konuşan bir görgü tanığı, Bataclan konser salonundaki saldırganlardan birinin kadın olduğunu söyledi.  

Mehmet Görmez: Paris saldırısı insanlığa karşı yapıldı

Öte yandan, Suriye pasaportu taşıyan kişinin Ekim'de Yunanistan'dan geçtiği belirtildi. Yunanistan'dan bir polis kaynağı, Fransa'nın kendilerinden ve başka Avrupa ülkelerinden bu pasaportu kontrol etmesini istediğini aktardı. 

Paris saldırılarını soruşturan savcı TSİ 20.00'de basın toplantısı düzenleyecek. Savcının ölü ve yaralı sayısının yanı sıra saldırganlara dair de bilgi vermesi bekleniyor.

Eleştirmenlerden Paris'le dayanışma mesajı

Gezi'nin piyanisti bu kez Paris'te çaldı

Fransa'da yerel yönetimlere sokağa çıkma yasağı uygulama yetkisi

Demirtaş: Katliamda devletlerin sorumluluğu var