Paris saldırısında Elif de hayatını kaybetti

Paris saldırısında Elif de hayatını kaybetti
Paris saldırısında Elif de hayatını kaybetti
Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırıları sonrası kendisine ulaşılamayan Türk asıllı Belçika vatandaşı Elif Doğan'ın da hayatını kaybettiği belirtildi.

Paris'teki terör saldırıları sonrası kendisine ulaşılamayan Türk asıllı Belçika vatandaşı Elif Doğan ile eşinin de hayatını kaybettiği belirtildi. Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders VRT kanalına yaptığı açıklamada, terör saldırılarında en az iki Belçika vatandaşının öldüğünü söyledi. Polislerin aileleri haberdar etme aşamasında olduğunu belirten Reynders, o yüzden de başka detay vermeyeceğini söyledi.

Ancak aralarında Le Soir gazetesinin de olduğu Belçika basını, saldırılar sırasında Paris'te oldukları bilinen Milko Jozic ve Elif Doğan çiftinin yaşamını yitirdiğini yazdı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Belçika'nın Liege bölgesinden olan Doğan ve Jozic, dört aydır Paris'te teröristlerin kalabalığa ateş açtığı Bataclan konser salonu yakınlarında yaşıyordu. Milko Jozic'in eski eşi, arkadaşlarının çiftin yaşadıkları apartmana gittiklerini ancak evde kimsenin olmadığını söyledi. La Meuse gazetesindeki haberde, Doğan'ın bu sabah Paris'te bir toplantısı olduğu, ancak katılamadığı, Jozic'in de bu sabah Çin'e gideceği ancak check-in yaptırmadığı belirtildi.

Çiftin arkadaşları da sosyal medyada taziye mesajları paylaşarak, üzüntülerini dile getirdi.

Öte yandan Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği, saldırılarda ölen ya da yaralanan Türk olmadığını açıklamıştı. Ancak Doğan'ın Belçika vatandaşı olduğu için Türk yetkililerin bilgisi dahilinde olmadığı tahmin ediliyor.