Paris'te cenazeleri kadınlar teslim aldı

Paris'te cenazeleri kadınlar teslim aldı
Paris'te cenazeleri kadınlar teslim aldı
Paris'te geçtiğimiz hafta suikastla öldürülen 3 kadın PKK'lının cenazeleri yakınları tarafından alındı.

PARİS - Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri, işlemlerin ardından yakınları ve avukatları tarafından teslim alındı.  Türkiye 'nin Paris Başkonsolosluğu'nda bugün tamamlanan nakil işlemlerinin ardından Adli Tıp'tan alınan üç kadının cenazesi, Paris'in Villiers-Le-Bel banliyösüne getirildi.

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Paris’in Villiers-Le-Bel banliyösünde bulunan Palace De Villiers adlı salonda tören düzenlendi. Tabutlar kadınlar tarafından araçtan alınarak kalabalık ile beraber salona taşındı. Tabutlar burada tören için hazırlanan alana konuldu. Ölenlerin yakınları gözyaşı döktü. Törene Avrupa’dan da katılımlar oldu.

 

FELEKNAS UCA DA TABUTLARI TAŞIYANLAR ARASINDAYDI

Tabutları cenaze araçlarından alarak tören yapılacak bölgeye taşıyanlar arasında Feleknas Uca'nın da olduğu görüldü.  Avrupa Parlamentosu’nda 1999 ile 2009 yılları arasında milletvekilliği yapan Feleknas Uca, 13 Kasım’da Almanya ’dan Türkiye’ye gelmiş, Diyarbakır'a gitmek üzereyken Atatürk Havalimanı’nda valizinde bulunan 248 kutu B1 vitamin hapını bildirim yapmadan ülkeye sokmaya çalıştığı gerekçesi ile gözaltına alınmış ve emniyet sorgularının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Uca, savcılık sorgusunun ardandan serbest bırakılmış, ardından sınır dışı edilmişti. 

Cenazeler yarın sabah Charles De Gaulle Havaalanı'ndan Diyarbakır'a gönderilecek. (dha, aa)