Paris'te İHA alarmı

Paris'te İHA alarmı
Paris'te İHA alarmı
Fransa'nın başkenti Paris'te Eyfel Kulesi ve ABD Büyükelçiliği gibi 'hassas' noktaların üzerinde en az 5 insansız hava aracının uçması kentte endişeye yol açtı.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'te geçen ayki saldırılar nedeniyle güvenlik önlemlerinin arttırılmasının ardından Pazartesi gecesi şehrin önemli bazı noktalarının üzerinde insansız hava araçları tespit edildi.

Al Jazeera'de yer alan habere göre, güvenlik güçleri, Eyfel Kulesi, Fransız Askeri Müzesi, ABD Büyükelçiliği ve Bastille Meydanı üzerinde gece yarısından sonra en az beş insansız hava aracı tespit edildiğini duyurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Araçların kime ait olduğu ya da hangi amaçla uçurulduğu henüz tespit edilemedi. İsminin yayınlanmasını istemeyen bir kaynak: "Koordine edilmiş bir eylem olabilir ancak şimdilik yeterli bilgiye sahip değiliz" dedi.

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

ENDİŞEYE NEDEN OLDU

Ocak ayındaki saldırılarından sonra güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Paris'te insansız hava araçlarının "hassas" bölgelerin üzerinde uçurulması endişeye neden oldu. Uzmanlar, henüz patlayıcı taşıyacak donanıma sahip olmayan insansız hava araçlarının, bu bölgelerin havadan fotoğrafını çekmek isteyen birileri tarafından kumanda edilmiş olabileceği görüşünü paylaşıyor.

Geçen yıl da Fransa'daki bazı nükleer santraller üzerinde 20 insansız hava aracı tespit edilmiş ancak araçların kim tarafından kullanıldığı öğrenilememişti.

Aldatma sitesi Gleeden'ın reklamı Fransızları kızdırdı

Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı

Fehim Taştekin yazdı. "Elysee Sarayı'ndaki gerilla!"

Charlie Hebdo Genel Yayın Yönetmeni'nden Papa açıklaması