Paris'te polis saldırı sonucu hayatını kaybetti

Paris'te polis saldırı sonucu hayatını kaybetti
Paris'te polis saldırı sonucu hayatını kaybetti
Paris'in Malakoff semtinde bir trafik polisine, yan yoldan çıkan araçta bulunan bir kişi tarafından iki el ateş edildiği bildirildi. Polisin hayatını kaybettiği açıklandı.

RADİKAL - Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, Paris’in güneyindeki Malakoff semtinde bir trafik polisine, yan yoldan çıkan araçta bulunan bir kişi tarafından iki el ateş edildi. Saldırı sonucu bir polis hayatını kaybetti. Saldırının dünkü katliamla alakası olmadığı açıklandı.

France Info radyosundan gelen açıklamalara göre olay şu şekilde gelişti: Dün yaşanan saldırı sebebi ile maksimum düzeye çıkartılan anti-terör alarmı sonrası Fransa 'daki tüm eğitim kurumları polis tarafından korumaya alındı. Bir okulun yakınında bir araba çalındı, hırsız çaldığı araç ile kaçmak isterken kaza yaptı. Kaza yaptığı diğer aracın sürücüsü ile hırsız arasında çıkan tartışma yakında olan polisin olay yerine gelmesine sebep oldu. Gelen polisleri görünce üzerindeki silahı çekerek polisi ağır şekilde yaralayan hırsız, kısa bir müddet sonra yakalandı.

Fransa'da Charlie Hebdo'ya saldırı: 12 ölü

Karikatüristlerden Charlie Hebdo'ya destek karikatürleri

Dün öğle saatlerinde, Paris’te bulunan mizah dergisi Charlie Hebdo’ya silahlı saldırı düzenlenmiş, derginin genel yayın yönetmeni dahil olmak üzere aralarında Fransa’nın önde gelen karikatüristlerinin de bulunduğu 12 kişi yaşamını yitirmiş, 5 kişi ağır yaralanmıştı. (DHA)

Saldırıda Fransa'nın önemli karikatüristleri öldü

Cockburn: Esad'la ateşkes cihatçı şiddeti durdurabilir

Yarım saat geç kalınca katliamdan kurtuldu

Charlie Hebdo saldırısını mizahçılar kınadı

Charlie Hebdo saldırısını iki kardeş ve bir lise öğrencisi yaptı