Paris'teki canlı bombanın kendisini patlattığı an kamerada

Paris'teki canlı bombanın kendisini patlattığı an kamerada
Paris'teki canlı bombanın kendisini patlattığı an kamerada
Paris'te 13 Kasım günü gerçekleşen katliamın planlayıcısı Abdülhamit Ebayud'un yakalanması için yapılan operasyonda, aynı evde bulunan bir kadın kendisini havaya uçurmuştu. Bu ana ilişkin olduğu düşünülen görüntüler ortaya çıktı.

RADİKAL - Paris’te geçtiğimiz 13 Kasım günü düzenlenen ve 129 kişinin ölümüne yol açan IŞİD katliamının planlayıcısı ve 'beyni' olarak gösterilen 28 yaşındaki Fas asıllı Belçikalı Abdülhamit Ebayud’un öldürüldüğü operasyonda, o esnada yanında olan bir başka IŞİD'li kendini havaya uçurmuştu. Operasyon sırasında canlı bomba yeleğini giydiği düşünülen saldırganın kendini patlattığı ana ait olduğu sanılan görüntüler ortaya çıktı.

Önceki sabah St. Denis’de düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada Ebayud öldürülürken, IŞİD’li saldırganın kuzeni olduğu belirtilen Hasna Ait Boulahce isimli kadın da kendini havaya uçurmuştu. Amerikalı ABC kanalının ulaştığı görüntüler operasyonun düzenlendiği binanın yakınlardaki bir kişinin cep telefonu kamerasıyla kaydedilmiş.

Görüntülerde, polisin operasyon düzenlediği 3. kattaki dairenin içinde meydana gelen bir patlamayla dışarıya bir alev topunun çıktığı, ardından evin ön cephesinin bir bölümünün yıkıldığı görülüyor.