Pedofile 'çocuk eşcinseldi' diyerek ceza indirimi yaptılar

Pedofile 'çocuk eşcinseldi' diyerek ceza indirimi yaptılar
Pedofile 'çocuk eşcinseldi' diyerek ceza indirimi yaptılar
Arjantin'de iki hakimin, altı yaşındaki bir çocuğa tecavüz eden pedofilin cezasında, 'çocuk eşcinseldi' diyerek indirim yaptığı bildirildi. Karar ülkede büyük tepki çekti.

RADİKAL – Arjantin’de bir pedofili davasında skandal bir karar verildi. İki hakim , altı yaşındaki bir erkek çocuğa tecavüz eden pedofilin cezasında, ‘ çocuk eşcinseldi’ diyerek indirim yaptı.

Daily Mail’in haberine göre, küçük çocuğa tecavüz eden Mario Tolosa’nın yasal anlamda “ciddi şekilde korkunç” olarak nitelendirilmemesi gerektiğini belirten hakimler, çocuğun daha önce babası tarafından cinsel istismara maruz kaldığı ve “hali hazırda travma geçirmiş” olduğunu söyledi. Tolosa’nın cezasını altı yıldan 38 aya indiren hakimlere başta meslektaşları olmak üzere ülkedeki birçok kişi tepki gösterdi.

BABASI DAHA ÖNCE TUTUKLANDI

Hakimlerden biri olan Horacio Piombo, Radio La Red ve Todo Noticias’a verdiği söyleşide, çocuğun Tolosa’nın saldırısından önce babası nedeniyle travma geçirmiş olduğunu bir kez daha dile getirerek, “Babasıyla yaşadıkları nedeniyle çocuk, eşcinsel olduğu yönünde belirtiler veriyordu, bunu hesaba katmak zorundaydık” ifadesini kullandı.

Çocuğun babasının daha önce tutuklanıp serbest bırakıldığı ve annesinin de çocuğu terk ettiği bilgiler arasında.