Pentagon'dan 'Putin otistik' iddiası

Pentagon'dan 'Putin otistik' iddiası
Pentagon'dan 'Putin otistik' iddiası
Pentagon bünyesinde çalışan bir düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yalnızca vücut dilini inceleyerek yaptığı bir araştırmada, Rus liderin otistik olduğunu öne sürdü.

RADİKAL - Pentagon bünyesinde çalışan 'Office of Net Assessment' adlı düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Putin’in vücut dilini incelediği 2008 tarihli bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. Kuruluş, Putin'in otistik olduğunu ve bebeklik döneminde nörolojik gelişiminin sekteye uğradığını iddia ettiği liderin, Asperger Sendromu’ndan muzdarip olabileceğini öne sürdü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, araştırma ekibi, Putin’in beyni üzerinde bir çalışma yapma fırsatı bulamadığı için teorilerini kanıtlama olanağından henüz yoksun.

Batılı kuruluşlar tarafından Putin'in hasta olduğuna dair iddiaların sıklıkla gündeme getirildiği, ancak bu araştırma ve iddiaların doğruluklarının kanıtlanamadığı biliniyor.

Ayrılıkçılar bu kez havadan vurdu


ASPERGER SENDROMU NEDİR

Asperger sendromu, temel olarak sosyal ilişkilerde kendini gösteren bir bozukluk.

Toplumsal ilişkilerde kullanılan el kol hareketleri, vücut konumu, yüz yüze ya da göz göze gelme gibi sözel olmayan davranışlarda bozulma, yaşıtlarıyla uygun ilişkiler geliştirememe, diğer insanlarla birlikte eğlenme güçlüğü, toplumsal ilişkilerde uygun duygusal karşılık verememe, Asperger sendromunda görülen belirtiler arasında.

Rus lidere şarkı yazdı: Putin'im benim sevimli Putin'im


Çocukluk çağında tanımlanmakla birlikte erişkinlerde de görülebilir. Asperger sendromlu kişiler genellikle özel bir alanda oldukça yeteneklidir.

Zakharchenko: 100 bin kişi silah altına alınacak

New York Times: ABD, Ukrayna'ya silah yardımını görüşecek

Donetsk ve Lugansk yönetimleri: Kiev'le müzakereye hazırız