Peşmerge Musul'a ağır silahlarla saldırmaya başladı

Peşmerge Musul'a ağır silahlarla saldırmaya başladı
Peşmerge Musul'a ağır silahlarla saldırmaya başladı
Peşmerge Güçleri'nin 8 Haziran'dan bu yana terör örgütü IŞİD'in işgalindeki Irak'ın Musul kentine ağır silahlarla saldırı başlattığı açıklandı.

RADİKAL - Peşmerge Güçleri, IŞİD’in işgali altında bulunan Irak’ın en büyük ikinci şehri Musul merkezine ağır silahlarla saldırmaya başladı. Rudaw’a konuşan Peşmerge Komutanı Serbest Tirwanışi, Xorsabat ve Baybux köyleri ile çevresindeki örgüt hedeflerine top ateşi açıldığını ve 3 karargahın imha edildiğini bildirdi.

Peşmergeler, 10 kilometre mesafede bulundukları Musul kent merkezindeki mevzilere de roketler ve toplarla operasyon yapıyor. Rudaw’a konuşan Peşmerge Güçleri Genel Komutanı Ferik Cemal Eminki, Musul’un kuzeyinde bulunan Kadisiyeya Jorin, Kadisiyeya Jerin ve Şindoxa bölgelerini denetime aldıklarını söyledi.

Mesrur Barzani: 200 IŞİD militanı öldürüldü

YPG ve Peşmerge Kobani'de 400 metre ilerledi

Telafer-Musul-Şengal kavşağının kontrolü peşmergede


Peşmerge Güçleri, 21 Ocak günü IŞİD’in işgali altındaki Musul’un batısında bir operasyon gerçekleştirmişti. Operasyonda Keske ve Wanke nahiyeleri ile 7 köyü kurtarılmıştı. Operasyonda, örgütün hayati hattı olan Şengal – Telafer – Musul kavşağı da kurtarılmıştı.

Barzani'den IŞİD'le mücadele zirvesine tepki

IŞİD militanları birbiriyle çatıştı: 23 ölü

Peşmerge: IŞİD'in Şengal'de yalnızca keskin nişancıları kaldı


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  ypg

  ,

  operasyon

  ,

  örgüt

  ,

  kent

  ,

  IŞİD