Peşmergeler tokalaşıp, öpüşüp çatıştı!

Peşmergeler tokalaşıp, öpüşüp çatıştı!
Peşmergeler tokalaşıp, öpüşüp çatıştı!
Irak'ın Erbil Kenti'nde Peşmerge akrabalar tokalaşıp, öpüştükten sonra yemek yerken birbirlerine Kalaşnikof tüfeklerle ateş açtı. Açılan ateşle 5 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

Ferit ASLAN

Daretu İlçesi’nde akraba olan Peşmergeler dün saat 17.30 sıralarında Baxemre Köyü’nde bir araya geldi. Öpüşüp, tokalaştıkları ardından oturup yemek yedikleri belirtilen peşmegeler arasında bir süre sonra belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede Kalaşnikof tüfeklerin kullanıldığı çatışma dönüştü. Çatışmada, 2’si Duhok’taki ’Özel Peşmerge Birlikleri Okulu’ öğrencisi ve 3’ü de Erbil ’de peşmerge olan 5 kişi olay öldü, 3 kişi ise yaralandı. 

Erbil Polis Müdürü Abdulhalik Tel, ölen 5 kişinin akraba olduklarını belirtti. Olayda kardeşi yaralanan Cevher Haci Muhammed, "Gelenler bizim akradabalarımızdı. Kardeşimin evinin bahçesinde tokalışıp, sarılıp, öpüştüler. Daha sonra eve girerek birlikte yemek yediler. Sonra ne oldu bilmiyoruz. Birden silah sesleri geldi. Eve gittiğimizde çatıştıklarını ve 5 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığını gördük" dedi. (DHA)


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Erbil

  ,

  silah

  ,

  Aslan