Pistorius ağustosta cezaevinden çıkabilir

Pistorius ağustosta cezaevinden çıkabilir
Pistorius ağustosta cezaevinden çıkabilir
Kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmek suçuyla cezaevine konulan Güney Afrikalı paralimpik sporcunun kalan cezasını evinde geçirebileceği belirtildi.

RADİKAL- Olimpiyatlara katılan ilk paralimpik atlet olarak tarihe geçen ve kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekten suçlu bulunarak cezaevine konan Güney Afrikalı sporcu Oscar Pistorius'un ağustos ayında hapisten çıkarak, kalan cezasını ev hapsinde geçirebileceği belirtildi. Cezaevi yetkilileri, "dikkatsizlik sonucu adam öldürmekten" beş yıl hapse mahkum edilen ve 21 Ağustos'ta cezaevinde 10 ayı dolacak olan Pistorius'un iyi halden dolayı kalan cezasını ev hapsinde geçirebileceği yönünde tavsiyede bulundu.

KODES SONRASI ŞARTLI TAHLİYE
Güney Afrika yasalarına göre, mahkumlar aldıkları hapis cezasının altıda biri kadar süreyi cezaevinde geçirdikten sonra şartlı tahliye ya da kefalet gibi bazı koşullar altında serbest bırakılabiliyor.

Pistorius, Steenkamp'ı 14 Şubat 2013'te Pretoria'daki evinde "dikkatsizlik sonucu öldürmekten" 5 yıl hapse mahkum edilmişti. Pistorius, mahkemedeki ifadesinde evine zorla girildiğini düşünerek banyonun kapısından ateş ettiğini ve o sırada eski kız arkadaşını yanlışlıkla vurduğunu savunmuştu.

(AA)


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Kız

  ,

  ağustos

  ,

  hapis

  ,

  mahkum

  ,

  cezaevi

  ,

  tahliye