PJAK'la İran Devrim Muhafızları çatıştı

PJAK'la İran Devrim Muhafızları çatıştı
PJAK'la İran Devrim Muhafızları çatıştı
PKK'nın İran kolu olarak bilinen PJAK ve İran Devrim Muhafızları Ordusu arasında çıkan çatışmada iki askerin ve 2 PJAK üyesinin öldüğü açıklandı.

RADİKAL - PKK 'nın İran kolu olarak bilinen PJAK ve İran Devrim Muhafızları Ordusu arasında Türkiye 'ye yakın bölgede çatışma çıktığı belirtildi.

İran basınında çıkan haberlere göre, İran'ın kuzeybatısında Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Hoy İlçesi kırsalında dün gece silahlı bir grupla Devrim Muhafızları arasında çatışma yaşandı. Yaşanan çatışmada, 2 PJAK'lının öldürüldüğü 5'inin de yaralı olarak yakalandığı kaydedildi.

Çatışmanın yaşandığı Hoy ilçesi kaymakamı Hüseyin Sivani Asl, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, çatışma sırasında 2 askerin şehit olduğunu, 2 askerin de yaralandığını ifade etti. İranlı Kaymakam saldırganların PJAK üyesi olduğunu söyledi.

Karayoluyla İran ve Türkiye'yi birbirine bağlayan Razi-Kapıköy sınır kapısı Hoy İlçesinde bulunuyor. Söz konusu kapı, Türkiye'deki güvenlik sorunu gerekçesiyle 10 günden beri kapalı. İran'dan Türkiye'ye giden tren yolu da Hoy'dan geçiyor.
DHA