PKK tankları savaşa sürdü

PKK tankları savaşa sürdü
PKK tankları savaşa sürdü
Suriye'nin Kürt bölgesinde El Kaide çizgisindeki gruplarla çatışan PKK'ya yakın PYD'ye bağlı askeri birlikler, şiddetlenen çatışmalarla birlikte tank birliğini devreye koydu.

Elinde 10 tank bulunduğu belirtilen YPG’nin, ele geçirdiği tanklarla savaşa katıldığı iddia edildi. Savaş cephesine gönderilen tanklar bu sabah Afrin’e bağlı Cinderês ilçesinde yola çıkarıldı.

ÇATIŞMALAR YOĞUNLAŞTI

Kısa adı YPG olan (Halk Savunma Birlikleri-Yekîneyên Parastina Gel) ile El Kaide çizgisindeki El Nusra Cephesi ve Irak-Şam İslam Devleti arasındaki çatışmaların 24 Eylül ’den bu yana Afrin’e bağlı Cinderês ilçesi ile İdlib’e bağlı Türkiye sınırındaki Atma ilçesinde yoğunlaştığı bildiriliyor.

SAVAŞA TANKLARLA GİRDİ

Şiddetli çatışmaların sürdüğü bölgede bu sabah farklı bir hareketlilik yaşandı. ANHA haber ajansının haberine göre, YPG’nin bir süre önce Suriye rejimi ve muhalif gruplardan ele geçirdiği tanklar da bu sabah çatışmaların yoğunlaştığı bölgeye gönderildi. Tankların geçişi sırasında çok sayıda kişi yol boyu gösterilerde bulundu.

YPG’nin elinde 10 kadar tankın olduğu ifade ediliyor. El Kaide’ye yakın gruplar ile YPG arasındaki çatışmalar Temmuz ayından bu yana yoğunluk kazandı. (DHA)