Podemos liderinden krala Game of Thrones

Podemos liderinden krala Game of Thrones
Podemos liderinden krala Game of Thrones
İspanya'da Podemos lideri Pablo Iglesias, Kral 6.Felipe'ye Game of Thrones DVD'leri hediye ettiğini açıkladı.

RADİKAL – İspanya ’da bu yıl yapılacak seçimlerde büyük başarı elde etmesi beklenen Podemos’un lideri Pablo Iglesias, Kral 6.Felipe’ye Game of Thrones’un DVD’lerini hediye etti. Dizinin büyük bir hayranı olduğunu açıklayan Iglesias, bu hediyeyi seçmesinin gerekçesini, “ Dizi , İspanya’daki siyasi krizi anlamak için kilit noktaları içeriyor” sözleriyle açıkladı.

Guardian’da yer alan habere göre, Iglesias, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nun (AP) İspanyol üyelerini kabul eden kralla ilk kez yüz yüze görüştü. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Podemos lideri, “Ona, diziyi kesinlikle seveceğini ve dizinin, İspanya’daki siyasi krizi anlamak için kilit noktalar içerdiğini söyledim” dedi. Iglesias, kralın hediyeyi kabul ederken gülümsediğini ve diziyi daha önce hiç izlemediğini söylediğini belirtti.

Game of Thrones’un büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Iglesias, dizinin Weber, Machiavelli ve Gramsci’nin teorilerini ve güç ve meşruiyet arasındaki ilişkiyi anlamaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Iglesias, dizinin İspanya siyasetiyle paralellikleri olduğunu vurguluyor.