Polis önce dövdü, sonra çıplak yürüttü

Polis önce dövdü, sonra çıplak yürüttü
Polis önce dövdü, sonra çıplak yürüttü
Batı Avustralya'da polis memurlarının 33 yaşında bir kadını dövdükten sonra polis merkezinde çıplak yürütmeleri tepki çekti.

RADİKAL – Batı Avustralya’da bir polis merkezinde, 33 yaşındaki bir kadının polisler tarafından dövüldükten sonra binada çıplak şekilde zorla yürütüldüğü ortaya çıktı. 7 Nisan 2013’te meydana gelen olay, parlamentoya rapor derleyen Suç ve Rüşvet Komisyonu tarafından sunuldu.

Russia Today’in haberine göre, raporda Joanne Martin olarak tespit edilen 33 yaşındaki kadının, polis memurları tarafından yalnızca havluya sarılı ve kelepçeli olarak istasyona sokulduğu görülüyor. Belgelere göre, tutuklaması sırasında ağır fiziksel şiddette maruz kalan kadının parmağının kırıldığı belirtiliyor. Raporda, bir polis memurunun, Martin’in parmağındaki yüzüğü almak isterken kadının parmağına ciddi hasar verdiği ifade edildi.

POLİS RAPORA KATILMADI

Martin’in ‘ kamu düzenini bozan davranış’ nedeniyle gözaltına alındığı, ancak “Polis merkezinde herhangi bir kişiye karşı tehdit oluşturmadığı” vurgulandı.

Öte yandan, polislerin davranış şekillerinin “yasalara uygun” olduğunu savunan Batı Avustralya Emniyet Müdürü Karl O’Callaghan rapora katılmadığının altını çizdi.