Polis şefi 'tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın' deyince...

Polis şefi 'tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın' deyince...
Polis şefi 'tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın' deyince...
Son dönemde vahşi tecavüz vakalarıyla gündeme gelen Hindistan'da, bir tür iç güvenlik bürosu olan Merkezi Araştırma Bürosu'nun Başkanı, "Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakmak gerekir" deyince ülke ayağa kalktı.

Son zamanlarda sık sık vahşi tecavüz olaylarıyla gündeme gelen Hindistan'da Amerikan FBI'ına denk bir kuruluş olan Merkezi Araştırma Bürosu'nun Başkanı, “Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakmak gerekir” deyince medya ve siyaset dünyası ayağa kalktı.

Times of India'nın haberine göre, Merkezi Araştırma Bürosu Başkanı Ranjit Sinha önceki gün katıldığı bir konferansta, ülkede yasa dışı şans oyunlarını tamamen engellemenin imkansız olduğunu belirttikten sonra, "Madem engelleyemiyoruz, o zaman şans oyunlarını yasallaştırıp hiç olmazsa vergi toplayabiliriz. Yani başka bir deyişle, tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakmak gerekir" dedi.

Başlıca sorunlarından biri vahşice tecavüz olan ülkenin en üst düzey güvenlik şefinin ağzından çıkan bu sözler ülkeyi ayağa kaldırdı.

Medya, son yıllardaki en önemli işlerinden biri tecavüz sanıklarını yakalamak olan bir kuruluşun başının ağzından bu tür sözler çıkmasını akıl alır gibi olmadığı yorumlarını yaparken, Komünist Parti 'nin lideri Sinha'nın kadınlara hakaret ve aşağılamadan yargılanmasını talep etti.

Ranjit Sinha tepkiler üzerine sözlerinin amacını aştığını söyleyerek özür dilemek zorunda kaldı.


DHA