Portakal ve yağmur suyuyla hayatta kaldı

Portakal ve yağmur suyuyla hayatta kaldı
Portakal ve yağmur suyuyla hayatta kaldı
ABD'de bir çölde 2 hafta boyunca eşiyle birlikte kaybolan 68 yaşındaki kadın, arabada az sayıda bulunan portakalları yiyip yağmur suyu içerek hayatta kaldı. 79 yaşındaki eşi ise yaşamını yitirdi.

RADİKAL – ABD ’nin California eyaletinin San Diego kentindeki bir çölde eşiyle birlikte kaybolan Dianna Bedwell adlı 68 yaşındaki kadın , az sayıda portakal yiyip yağmur suyu içerek hayatta kalmayı başardı. Ciddi şekilde susuz kalan Bedwell’in 79 yaşındaki eşi Cecil Knutson ise yaşamını yitirdi.

AFP’nin haberine göre, servis şoförü emeklisi çiftin yanlış yöne döndükten sonra kaybolduğu açıklandı.  Knutson’ın cesedi beyaz bir arabanın yanında bulunurken, Bedwell’in aracın içinde olduğu bildirildi.

Son olarak 10 Mayıs’ta görülen çiftin, Palm Springs’teki oğullarının evine gitmek üzere yol çıktıkları, ancak bir kısa yol ararken kayboldukları ifade edildi. 25 yıldan uzun bir süredir evli olan çiftin diyabet hastası olduğu da bilgiler arasında.

Bedwell ve Knutson’dan haber alınamaması üzerine açıklama yapan oğulları Robert Acosta, “Kaçırıldılar mı yoksa bir tepeden aşağı mı indiler bilmiyorum. Aklımdan birçok şey geçiyor. Cevaplara ihtiyacım var” demişti.