Protestolardaki Voutsis, İçişleri Bakanı oldu

Protestolardaki Voutsis, İçişleri Bakanı oldu
Protestolardaki Voutsis, İçişleri Bakanı oldu
Yunanistan'da Başbakan Alexis Tsipras liderliğindeki Syriza-ANEL hükümeti kabinesinde İçişleri Bakanı olan Nikos Voutsis, protestolarda karşı karşıya geldiği polis teşkilatının başına geçti.

RADİKAL - Yunanistan’da Pazar günü gerçekleştirilen erken genel seçimlerde galip çıkmayı başaran Radikal Sol İttifak (Syriza) lideri Alexis Tsipras'ın kabinesinde İçişleri ve Yeniden Yapılandırma Bakanlığı'na Nikos Voutsis getirildi. Voutsis’in ismi açıklanmasıyla beraber sosyal medyada 2013 yılına ait bir fotoğraf yayılmaya başladı.

Yunan Polis Teşkilatı’nın kendisine bağlandığı Voutsis, fotoğrafta protestocuların arasında polis barikatına karşı dururken görülüyor.

İçişleri ve Yeniden Yapılandırma Bakanlığı, İçişleri, İdari Reform ve e-Devlet Bakanlığı, Kamu Güvenliği ve Makedonya Trakya Bakanlıkları'nın birleştirilmesiyle oluşturuldu. (Sözcü)

Yunanistan'da Başbakan Tsipras kabinesini kurdu

 

Yunanistan'da yeni hükümetin ilk kararları açıklandı


  http://www.radikal.com.tr/128269512826952

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  POLİSİN DAVRANIŞLARI ALTI AY SONRA NASIL OLACAK - Sebodil

  Büyük umutlarla iktidar oldular.Ancak ilk icraatları umut vermekten uzak.Sınav kaldırmak , ve bunu reform olarak nitelendirmek çaresizliğin boyutlarını çok net gösteriyor.Bu tür saçmalıklar devam ederse altı ay içinde önemli gelişmeler olur. İlk adım hayat standardını nasıl yükselteceklerini açıklamak olmalıydı.Selam,sevgi ve saygılar

  ANYONE? - user1113887

  Şu haberi okuyunca 'aaayyyy darısı bizim de başımızaaaa' diyecek 463826382 kişi bulabilirim :) ps: AMIN!