Putin, Elton John'u aradı

Putin, Elton John'u aradı
Putin, Elton John'u aradı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiliz şarkıcı Elton John'u arayarak uygun bir zamanda buluşmaya hazır olduğunu kendisine söyledi.

RADİKAL - Kendisini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olarak tanıtan bir kişi tarafından telefonda işletilen ünlü İngiliz şarkıcı Elton John'u bu kez gerçekten Putin aradı. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov yaptığı açıklamada, Putin'in Elton John'u aradığını ve uygun bir zamanda buluşmaya hazır olduğunu kendisine söylediğini kaydetti.

Rusya'daki eşcinsel haklarını Putin'le görüşmek istediğini İngiliz yayın kurumu BBC'de bu ay başında açıklamasının ardından Elton John, Vladimir Krasnov ve Alexei Stolyarov isimli iki kişi tarafından aranmıştı. Bu kişilerden biri kendini Putin, diğeri ise Putin'in çevirmeni olarak tanıtmıştı. Ses kaydı yayınlanan görüşmede Elton John, Putin olduğunu iddia eden kişiye çevirmeni aracılığıyla, "Dünyadaki en etkili kişilerden biriyle konuşmanın kendisi için büyük bir ayrıcalık olduğunu" söylemişti.

PUTİN, İNSAN HAKLARI KONUSUNU TARTIŞMAYA HEP AÇIK

Müzisyen ve hayırsever biri olduğunu anlatan ünlü İngiliz sanatçı, "Rusya'daki en baskıcı konunun ne olduğunun" sorulması üzerine, eşcinsellere yönelik şiddet olduğunu ifade etmişti. Bu konuyu Putin'le telefonda değil, yüz yüze görüşmek istediğini dile getiren 68 yaşındaki Elton John, sosyal medya hesabından Rusya Devlet Başkanı'na eşcinsel haklarını görüşmek için kendisine ulaştığı için teşekkür etmişti. Ancak bu, Kremlin tarafından yalanlanmıştı.

Kremlin Sözcüsü Peskov, böyle bir telefon görüşmesinin yapılmadığını ancak Putin'in insan hakları konularını tartışmaya her zaman açık olduğunu bildirmişti. (AA)

Elton John'dan Venedik Belediye Başkanı'na: O bir hödük ve yobaz

Dolce&Gabbana: Eşcinselleri seviyoruz, bizi boykot etmeyin!