Putin: Güçlü ordu Rusya'nın güvencesi

Putin: Güçlü ordu Rusya'nın güvencesi
Putin: Güçlü ordu Rusya'nın güvencesi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, askeri okullardan mezun subayların diploma töreninde yaptığı konuşmada, 'Modern silahlarla donatılmış güçlü bir ordu, Rusya'nın egemenliği ve toprak bütünlüğünün güvencesi' dedi.

RADİKAL - Batı ve Rusya arasında son günlerde artan gerilim, liderlerin açıklamalarında kendini göstermeye devam ediyor.  ABD ve NATO, doğu Avrupa 'ya ağır silah yerleştirme planları yaparken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de bir kez daha güçlü ordu vurgusu yaptı. 

Associated Press'in haberine göre, askeri okullardan mezun subayların diploma töreninde yaptığı konuşmada Putin, Rusya'nın, sınırlarındaki tehdit unsurlarına karşı gelmek amacıyla güçlü bir orduya ihtiyacı olduğunu söyledi ve "Modern silahlarla donatılmış güçlü bir ordu, Rusya'nın egemenliği ve toprak bütünlüğünün güvencesi" dedi. Putin, yeni silahlarla orduyu modernleştirme çalışmalarına devam edileceği sözü de verdi. 

Rusya: Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri Esad'a dua etmeli

Rusya'nın herhangi bir saldırgan tutumda olmadığını ifade eden Putin, anlaşmazlıkların "uluslararası hukuk ve diğer ülkelerin çıkarlarına saygı duyarak siyasi araçlarla çözülmesini hedeflediğini" belirtti. 

Putin: Batı'ya yaptırımlar bir yıl daha sürecek

Yanukoviç: Putin hayatımı kurtardı

Rusya'dan AB'ye yaptırım yanıtı