Putin: Hem Esad hem de ABD'yle çalışmaya hazırız

Putin: Hem Esad hem de ABD'yle çalışmaya hazırız
Putin: Hem Esad hem de ABD'yle çalışmaya hazırız
Rusya lideri Putin, Moskova'nın hem Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad hem de Washington'la çalışmasının kolay olduğunu söyledi.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Vladimir Soloylov'un yönettiği ve Rossiya-1 kanalında yayınlanacak belgeselde yaptığı açıklamaların bir bölümü paylaşıldı.

'Dünya Düzeni' adlı belgeselde, Moskova'nın hem Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad hem de Washington'la çalışmasının kolay olduğunu belirten Putin, bunu ABD Başkanı Barack Obama ve Suudi Arabistan gibi bazı Arap ülkelerinden partnerleriyle de konuştuğunu söyledi. 

Putin, bunun neden kolay olduğunu da şöyle açıkladı: "Çünkü biz ikiyüzlülük yapmıyoruz, Suriye konusundaki konumumuzu değiştirmiyoruz."

Trump: Putin'in iltifatı benim için onurdur

'KAVANOZDAKİ PİRE GİBİ TELAŞA KAPILMAMIZA GEREK YOK'

Rusya'nın Suriye krizi konusunda "her zaman net olduğunu" yineleyen Putin, "Önce halka sorduk. Bize katılıyorlar mı yoksa katılmıyorlar mı diye. Çözüme ilişkin kilit noktalar 'evet' dediler. Biz de halk tarafından kabul gören bu noktalar üzerinden duruşumuzu belirledik. 'Kavanozdaki pire' gibi telaşa kapılmamıza gerek olmamasının nedeni bu" dedi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara yönetimini hedef alarak, “Ayın altında hiç bir şey sonsuz değildir. Ama Türkiye halkıyla dostluğumuzu sürdürmek niyetindeyiz” dedi.

Davutoğlu'ndan Putin'e KGB'li yanıt!

Putin, "Öncelikle Türkiye, Avrupa değil. Federal Meclis konuşmamda söylemiştim bir kez daha tekrar etmek istiyorum, Türk halkını dost olarak görüyoruz ve Türk halkı ile ilişkilerimizin bozulmasını istemiyoruz. Ülke yönetimine değinirsek Ay'ın altında hiçbir şey sonsuza kadar sürmez" ifadesini kullandı. Putin, "Türkiye'deki şu anki yönetimle aramızı düzeltmeyi planlamıyoruz" dedi.

Rusya düşürülen uçağın karakutusunu canlı yayında açtı

BREJNEV’E AİT CÜMLEYLE CEVAP

Putin’in, Türkiye yönetimiyle ilgili kullandığı “Ay’ın altında hiçbir şey kalıcı (sonsuz) değildir” ifadesi, ünlü Rus devlet adamı Brejnev’e ait bir ifade olarak biliniyor. Brejnev’in, 1978 yılında Çinlilerle ABD’lerin, Tayvan konusunda yaptıkları bir görüşmeye ilişkin değerlendirme yaparken, ABD’nin eninde sonunda Tayvan’ı Çin’e teslim edeceğini söylediği ve ardından da “Ay’ın altında hiçbir şey kalıcı (sonsuz) değildir” dediği naklediliyor.

NATO Türkiye'ye hava savunma desteğini onayladı

Rusya'da yeni Türkiye fıkraları!