Putin kayarak denetledi

Putin kayarak denetledi
Putin kayarak denetledi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitriy Medvedev Rusya'nın Soçi şehrindeki Krosnaya Polyana dağında kayak yaptı.

2014 Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak Soçi'deki tesisleri ve son hazırlıkları incelemek için bu şehre gelen Putin, Medvedev ile 1435 metre yükseklikteki Laura kayak merkezine çıktı.


Kayak pistinde birkaç kez başarılı başarılı iniş yapan Putin'e daha sonra Medvedev de eşlik etti. Beraber kayak yapan iki Rus lider, kar üstünde sıcak bir sohbet de yaptı.


Olimpiyat oyunlarında kullanılacak tesisler arasında bulunmayan Putin ve Medvedev'in kullandığı pist, sadece profesyonel ve amatör sporculara hizmet veriyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in önümüzdeki günlerde Soçi'deki tesislerin denetimine devam edeceğini bildirdi.
Böylece, Hawaii'de golf oynayan ABD Başkanı Barack Obama ile Yeni Zelanda Başbakanı John Key'den sonra Putin ve Medvedev de Noel tatilinde renkli görüntü veren liderler arasında yerini aldı. (MOSKOVA /AA)