Putin: Kırım'ın geleceğine Kırım halkı karar verdi

Putin: Kırım'ın geleceğine Kırım halkı karar verdi
Putin: Kırım'ın geleceğine Kırım halkı karar verdi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'ın geleceğine Kırım halkının karar verdiğini belirtti ve Ukrayna'nın doğusunda artan gerilim için Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko'yu suçladı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kiev'den gelen Kırım ziyaretiyle ilgili eleştirilere bugün yanıt verdi. Eleştiriler hakkında yoruma gerek görmeyen Putin, kararın halk tarafından verildiğini vurguladı.
 
Sputnik'te yer alan habere göre, Kırım açıklarında batiskafla yaptığı dalışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rus lidere, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun "Putin, Kırım'a gitmeden önce Ukrayna'nın onayını almalıydı" sözleri hatırlatıldı. Bu konuda yorum yapmayacağını belirten Putin, "Kırım'ın geleceğine Kırım topraklarında yaşayan insanlar karar verdi" ifadesini kullandı.

AGİT: Rusya'dan Ukrayna'ya silah geçişi olmadı

'UKRAYNA'DA TANSİYON KİEV'İN TUTUMU NEDENİYLE YÜKSELDİ'

Rus lider Putin, Ukrayna'daki tansiyonun yeniden yükselmesinden de milislerin değil Kiev yönetiminin sorumlu olduğunu vurguladı. Donbas'ta geniş kapsamlı çatışmaların yeniden yaşanmamasını temenni ettiklerini ifade eden Putin, krizin çözümünde Minsk Anlaşması'nın alternatifi bulunmadığını kaydetti. Rus lider, bugün yaşanan tüm zorluklara rağmen Ukrayna'daki mevcut durumun düzeleceğini belirtti.

Rusya: Ukrayna ayrılıkçılara saldırmaya hazırlanıyor

'RUSYA EKONOMİSİ İÇİN ENDİŞELENMEYİN'

Putin, Rusya halkına çağrı yaparak, ülke ekonomisi için endişelenmeye gerek olmadığını söyledi. Putin, "Herkes kendi işiyle ilgileniyor. Hükümet de ekonomiyle ilgileniyor. Hatta günlük ve saatlik bazda. Gözümüzden hiçbir noktayı kaçırmıyoruz, bu nedenle Rusya ekonomisiyle ilgili endişelere gerek yok" dedi.

Gürcistan Saakaşvili'yi vatandaşlıktan çıkarıyor