Putin Merkel, Hollande ve Poroşenko'yla telefon görüşmesi yaptı

Putin Merkel, Hollande ve Poroşenko'yla telefon görüşmesi yaptı
Putin Merkel, Hollande ve Poroşenko'yla telefon görüşmesi yaptı
Kremlin Basın Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Donbass'ta ateşkesin sağlanmasının gerekliliğini vurguladı.

RADİKAL - Açıklamada “Ukrayna’daki kriz durumu görüşülmeye devam edildi. Görüşmede Ukrayna’daki iç çatışmalarda barışçıl çözümün sağlanmasında Donbas’ta istikrarlı bir ateşkesin temin edilmesinin gerekliliği vurgulandı” ifadelerine yer verildi.

Rusya 'nın Sesi'nde yer alan habere göre, Minsk Anlaşması’nın hayata geçirilmesi ve Kiev’in güneydoğu ile diyaloğunun sağlanması amacıyla temas grubunun en yakın bir zamanda toplantı gerçekleştirmesinin önemine değinilirken, öncelikli olarak özellikle zorla alıkonulan kişilerin değişiminin yapılması ve sınır bölgelerinden çatışma taraflarının ağır silahlarının çıkarılması hedefleri konuldu.

Apple Rusya'daki satışlarını durdurdu


Telefon görüşmesinde olumsuz etkilenen bölgelerin ekonomik olarak toparlanması ve halka insani ve sosyal destek olunması konuları ele alınırken, ayrıca yakın bir zamanda normal periyodik olarak telefon iletişimine devam edilmesi kararlaştırıldı.

Rusya döviz silahını çekti!

Rusya, Kuzey Avrupa'da askeri tatbikat yaptı