Putin oligarklarla bir araya geldi

Putin oligarklarla bir araya geldi
Putin oligarklarla bir araya geldi
Rusya lideri Vladimir Putin, oligarklarla bir araya geldi. Putin, toplantıda, 'Türkiye'yle ipleri koparın' mesajı vermedi.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, her yıl sonu Kremlin Sarayı’nda önde gelen oligarklarla yaptığı durum değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Putin’in toplantıda Türkiye’ye önemli yer ayırdığı ortaya çıktı.

Toplantının katılımcılarından birinin RBK ajansına verdiği bilgiye göre Putin, Rusya’nın en zengin isimlerine, “Türkiye ile ilişkilerinizi kesin” demedi. Toplantıya katılan isimlerden 50’si dolar milyarderiyken, gündem Türkiye ve Ukrayna krizlerinin Rusya’ya etkisiydi. Putin ile birkaç saat devam eden toplantıda ilk önce Ukrayna’daki durum ele alındıktan sonra Türkiye konusuna geçildi.

Putin: Sovyetler Birliği'ni geri getirmeye çalışmadığımıza kimse inanmak istemiyor

TÜRKİYE KONUSUNDA SERT DİL KULLANMADI

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, Türkiye ile ilgili çok daha sert çıkış beklenmesine rağmen Putin’in Türkiye hakkında oldukça ılımlı konuştuğuna işaret eden ismi açıklanmayan oligark, “Putin, Türkiye ile iş bağlantılarımızı koparmamız yönünde telkin ve talimatlarda bulunmadı. Birçok iş adamında Türkiye krizi soru işaretleri yarattığı için bu durumu hisseden Putin sadece Rusya’nın Türkiye’ye yönelik neden böyle tavır takındığını bir kez daha detaylı bir şekilde bizlere anlattı” dedi.

Putinka votka siyasi polemiğe neden oldu

ENERJİ DEVLERİ ORADAYDI

Kremlin Sarayı’nda yuvarlak masa etrafında toplanan oligarklar arasında Gazprom şirketinden Aleksey Miller, Sberbenk bankasından German Gref, Rosneft Başkanı İgor Seçin, Alfabank patronu Peter Aven, Renova Başkanı Viktor Vekselberg, Nafta Moskva petrol şirketi patronu Süleyman Kerimov, Oleg Deribaska ve daha birçok isim yer aldı.

Bulgaristan'da Türkiye'yi savunan genel başkan görevinden uzaklaştırıldı

Putin: Hem Esad hem de ABD'yle çalışmaya hazırız