Putin parfümü satışa çıktı

Putin parfümü satışa çıktı
Putin parfümü satışa çıktı
Rusya lideri Putin'den ilham alınarak üretilen 'Leaders Number One' adlı 'yumuşak fakat keskin' parfüm satışa çıktı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ilham alınarak üretilen parfüm dün Moskova’da satışa sunuldu. Putin’den esinlenip ‘Leaders Number One’ adlı parfümü üreten Vladislav Rekuno, bu kokuyu yumuşak fakat keskin olarak tarif ediyor. Parfümün 100 mililitresinin fiyatı ise 6 bin ruble yani yaklaşık 252 TL.

‘Leaders Number One’, siyah kutu içerisinde tüketiciye sunuluyor. Parfümün şişesinde Rus liderin silueti yer alıyor ve İngilizce ‘Putin’den ilhamla’ yazıyor. Limon, bergamot, frenk üzümü ve köknar kozalağı esanslarından oluşan parfüm, Moskova’daki ünlü GUM mağazasından alınabiliyor ya da internet üzerinden sipariş edilebiliyor.

PUTİN’E DE HEDİYE ETMEYİ UMUYORLAR

Almanya ve Çin’den sipariş aldığını söyleyen stant çalışanları, Putin’e de bir şişe parfüm hediye etmeyi umuyor. Sınırlı sayıda sadece 2 bin şişe üretilen parfümün, gelecek yıl da kadın versiyonunun satışa sunulması planlanıyor.

Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı ise engelli çocuklara yardım için kullanılacak.

‘YUMUŞAK OLDUĞU KADAR KESKİN’

Parfümün üreticisi Vladislav Rekunov, kokuyu tarif ederken, “Bu samimi ve dokulu bir koku. Hem yumuşak hem keskin” diyor. Rus Komsomolskaya Pravda, gazetesine konuşan Rekunov’a göre, kadınlar bu kokuyu erkeklerden daha fazla sevebilir. Rekunov, parfümün ilk sıkıldığında turunçgil ağırlıklı kokabileceğini fakat aslında odunsu esansların ağırlıklı olduğunu ifade ediyor. (Sputnik)