Putin: Rusya güvenilir bir ortak

Putin: Rusya güvenilir bir ortak
Putin: Rusya güvenilir bir ortak
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Vesti TV'ye yaptığı açıklamalarda Rusya'nın güvenilir bir ortak olduğunu belirtti ve 'Başkasının türküsünü çalmıyoruz' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dış politikada bağımsız, iç politikada halkın talebine göre politika yürüten Rusya'nın güvenilir bir ortak olduğunu söyledi.

Rus Vesti TV kanalına konuşan Putin, Rusya'nın uluslararası alanda bağımsız ve egemen politika yürüttüğünü, iç politikada ise halkın talebine göre hareket ettiğini belirtti. Putin bu durumun Rusya'ya güvenilir bir partner olma imkanı sunduğunun altını çizdi. Rus lider şunları söyledi: "Kendimizi uluslararası alanda bağımsız, egemen politika yürüten ve iç politikada halkının isteklerine göre hareket eden bir ülke olarak görmek için çok fazla bileşene sahibiz. Bu bağlamda oldukça güvenilir bir ortağız. Zira başkasının türküsünü çalmıyoruz."

Putin'den Papa ve Türkiye açıklaması

' ABD HALKININ SEÇTİĞİ HER BAŞKANLA ÇALIŞIRIZ'

Rusya lideri ayrıca, 2016'da ABD başkanlığına kim gelirse gelsin işbirliğine hazır olduklarını da söyledi. "Amerikan halkının seçeceği her tür başkan ile çalışacağız" diyen Putin, Rusya ve ABD'nin bazı konularda görüş ayrılığı yaşamasına rağmen ortak çıkarlara sahip olduğunu vurguladı. Putin, "Uluslararası ajandada bazı anlaşmazlıklarımız var. Fakat aynı zamanda bizi birleştiren, birlikte çalışmaya iten ortaklıklarımız da var" dedi.

İran: S-300'leri yıl sonuna kadar teslim alacağız

'Ortak çıkar'lara ilişkin sözlerini açan Putin, " Dünya ekonomisini daha demokrat, ölçülü ve dengeli yapma gayretlerinden bahsediyorum. Böylece dünya düzeni daha demokratik olur" diye konuştu. (Sputnik/Hürriyet)

İran'a S-300 sevkiyatına Putin'den izin

Birinci adam Erivan'a, dördüncü adam Çanakkale'ye