Putin: Rusya zorlukları aşabileceğini kanıtladı

Putin: Rusya zorlukları aşabileceğini kanıtladı
Putin: Rusya zorlukları aşabileceğini kanıtladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, emek kahramanları ödül töreninde yaptığı açıklamada, 'Rusya bugün, tüm zorluklara dayanabildiğini, en zor sorunları çözebildiğini bir kez daha kanıtladı' dedi.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin bugün bir kez daha tüm zorluklara dayanabileceğini ve en zor sorunları çözebileceğini kanıtladığını söyledi. Emek kahramanları ödül töreninde konuşan Putin, törenin İkinci Dünya Savaşı Zaferi'nin 70. yıldönümü arifesinde düzenlendiğine dikkat çekerek milyonlarca emekçinin bu zafer için elinden geleni yaptığını ve savaş sonrası ülkenin özverili çalışma sayesinde yeniden inşa edildiğini hatırlattı.

Sputnik'te yer alan habere göre, Başkan Putin, "Rusya bugün, tüm zorluklara dayanabildiğini, en zor sorunları çözebildiğini bir kez daha kanıtladı. Her zaman olduğu gibi ülkenin ilerleyişi, üzerine sorumluk alanlar, tüm ülkenin refahının kişisel çabalara bağlı olduğunu anlayanlar tarafından sağlanıyor" dedi. Rusya'nın otoritesinin ve rekabet yeteneğinin buna bağlı olduğunu belirten Putin, "İnsan nerede doğarsa doğsun, nerede çalışırsa çalışsın olağanüstü sonuçlar elde edebilir. Önemli olan gayretli bir şekilde çalışmak, işini sevmek ve yüksek hedefler koyarak onlara ulaşmaya çalışmaktır" yorumunda bulundu.

Kuzey Kore lideri Moskova'ya gitmiyor

'MÜHENDİS VE TASARIMCILAR ÜLKENİN GURURU'

Rusya Devlet Başkanı, ödül alan her bir vatandaşın başarılarına dikkat çekerek yerel metalürji şirketlerinin bugün yurt içinde ve dışında sağlam pozisyonlarda olduğunu, bu sektörün başarısının arkasında binlerce insanın emeğinin olduğunu söyledi. Putin, eşsiz teknolojiler geliştiren, uzayın fethini mümkün kılan ve günümüzde roket ve uzay sektörünün güvenirliğini sağlayan mühendis ve tasarımcıların, her zaman ülkenin gururu olduğunu kaydetti.

Putin'in ardından Medvedev de 'soykırım' dedi

Başkan Putin, "Ülkenin tarihi ve kültürel kimliğini korumak istiyorsak, tecrübelerimizi genç kuşaklara aktarmalıyız. Bu bağlamda birçok şey öğretmenlerin yeteneğine bağlı" sözleriyle de konuşmasını noktaladı.

Sarkisyan: Atatürk'ün mozolesine çelenk koyulması bize acı veriyordu

Dışişleri Bakanlığı'ndan Putin'in açıklamalarına tepki

Rusya parlamentosundan 'soykırım' bildirisi