Putin: Suriye'de vurulacak yerleri daha iyi biliyorlarsa, bize de söylesinler

Putin: Suriye'de vurulacak yerleri daha iyi biliyorlarsa, bize de söylesinler
Putin: Suriye'de vurulacak yerleri daha iyi biliyorlarsa, bize de söylesinler
Rusya lideri Vladimir Putin, Suriye'de geçen hafta başlayan operasyonla ilgili ABD'ye mesaj gönderdi ve 'Eğer bölgedeki durumu daha iyi bildiklerini düşünüyorlarsa, bize vurulması gereken hedefleri iletebilirler' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Hava Kuvvetleri'nin Suriye'de düzenlediği operasyonun başarıyla sürdüğünü açıkladı. Putin, ABD öncülüğündeki koalisyonun Suriye'de vurulması gerektiğini düşündüğü hedefleri Rusya'ya iletebileceğini de söyledi. 

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile düzenlediği toplantıda konuşan Putin, Rusya'nın Suriye'de 30 Eylül 'den bu yana sürdürdüğü önleyici hava operasyonunun başarıyla ilerlediğini açıkladı.

Diğer ülkelerin Moskova'ya Suriye'de vurulması gerektiğini düşündükleri hedefleri iletebileceğini söyleyen Putin, "Eğer bölgedeki durumu daha iyi bildiklerini düşünüyorlarsa, bize vurulması gereken hedefleri iletebilirler. Bunları değerlendiririz. Zira (ABD öncülüğündeki koalisyon) bir yılı aşkın süredir Suriye topraklarında faaliyet gösteriyor. Üstelik hukuka aykırı olarak" diye konuştu. 

Rusya: IŞİD'i Hazar Denizi'nden füzelerle vurduk

Rus Hava Kuvvetleri'nin eylemlerini, karada IŞİD'le mücadele eden Suriye ordusu ile koordinasyon içinde yürütmesi gerektiğinin altını çizen Putin, operasyonda görev alan Rusyalı kadın pilotlara da teşekkür etti. Rusya lideri, ayrıca Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) IŞİD'e karşı birlikte hareket edebileceğini söyledi. 

Cockburn: Türkiye Suriye'de kaybetti

Davutoğlu: Rusya ile çıkar çatışmamız yok

Rusya: IŞİD, Rusya'yı suçlamak için camileri vurmaya hazırlanıyor