Putin: Tüm füze savunma sistemlerini delebilecek silahlar üzerinde çalışıyoruz

Putin: Tüm füze savunma sistemlerini delebilecek silahlar üzerinde çalışıyoruz
Putin: Tüm füze savunma sistemlerini delebilecek silahlar üzerinde çalışıyoruz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den ABD'ye gözdağı niteliğinde bir açıklama geldi. Putin, Rus savunma sanayinin son üç yıldır çok katmanlı savunma sistemlerine karşı bir dizi silah geliştirdiğini ve başarılı bir şekilde test ettiğini açıkladı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus savunma sanayinin son üç yıldır çok katmanlı savunma sistemlerine karşı bir dizi silah geliştirdiğini ve başarılı bir şekilde test ettiğini açıkladı. Putin, “Rusya’nın tüm füze kalkanlarını aşabilecek silahlar geliştireceğini” belirtti.

Soçi’de silahlı kuvvetlerin geliştirilmesi konulu bir toplantıda konuşan Putin, ABD'nin Avrupa'ya füze savunma kalkanları konuşlandırmasının arkasında Rusya'nın nükleer potansiyelini etkisiz hale getirmek yattığını belirtti. Russia Today'in haberine göre, "Şimdi İran sorunu konu dışında. Anlaşmalar imzalandı ve onaylandı. Ancak füze savunma sistemleri üzerinde çalışmalar önceden olduğu gibi sürüyor" diyen Putin, Moskova'nın gereken yanıtı vereceğini vurguladı. 

Rusya'dan Suriye'de '18 aylık anayasal reform süreci' önerisi

Rusya'nın kendi savunma sistemini güçlendirerek gereken önlemleri alacağını belirten Putin, "İlk aşamada, tüm füze savunma kalkanlarını delebilecek tahrip gücü yüksek silahlar da geliştireceğiz" diye konuştu. 

Rusya: Sadece 'Esad gitmeli' demek işe yaramıyor

Putin Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, Rusya'nın nükleer cephanesine bu yıl içerisinde, 40 yeni nesil kıtalararası balistik füze ekleyeceğini duyurmuştu. (Hürriyet) 

Forbes: Dünyanın en güçlüsü Putin

İngiltere: Esad'ı ikna edecek güce sahip tek kişi Putin