Putin: Türkiye bizim öncelikli partnerimiz

Putin: Türkiye bizim öncelikli partnerimiz
Putin: Türkiye bizim öncelikli partnerimiz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptığı açıklamada, 'Türkiye bizim öncelikli partnerimiz ve iyi arkadaşlarımızdan biridir' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye 'nin Rusya'nın öncelikli partneri olduğunu, terörle mücadele ortak ilişkilerin nasıl kurulması gerektiğini görüşüleceğini bildirdi.

"Türkiye bizim öncelikli partnerimiz ve iyi arkadaşlarımızdan biridir. Uzun yıllardır Türkiye ile iyi ilişkilere sahibiz. Türkiye bizim en büyük ticari ve ekonomik partnerlerimizden biri. İnşaat piyasamıza bakmamız yeterlidir, bu piyasa son yıllarda milyarlarla ölçülüyor. Türk firmaları bizim inşaat piyasamızda son zamanlarda 12 milyar elde ettiler" dedi.

Sunucunun Putin'in liderliğiyle ilgili sözleri Obama'yı kızdırdı

Putin, Rusya'nın Türkiye'ye büyük hacimlerde enerji kaynakları gönderdiğini, iki ülkenin enerji ve tarım alanlarında büyük projeleri olduğunun altını çizdi.

Medvedev'den Ankara mesajı: Bu terör olayının hiçbir açıklaması olamaz

Putin, "Terörle mücadele ilişkilerimizi nasıl yönlendirmemiz gerektiğini anlamamız gerek. Türkiye'nin Kürt faktörü ve terörle mücadele alanlarında endişeleri var, biz bu endişeleri anlıyoruz ve ikili ilişkilerimizde bunu dikkate almaya hazırız. Askeri düzeyde temaslarınız mevcut" dedi. (Siyamend Kaçmaz/DHA)

Şam'daki Rusya Büyükelçiliği'ne saldırı

'İdlib operasyonu için İran ve Hizbullah'a bağlı 7 bin milis hazır bekliyor'

Rusya: Suriye'de 24 saatte 300 militan öldürdük