Putin'den ağır itham: Türkiye uçağımızı İŞİD petrolü için vurdu

Putin'den ağır itham: Türkiye uçağımızı İŞİD petrolü için vurdu
Putin'den ağır itham: Türkiye uçağımızı İŞİD petrolü için vurdu
Paris'te konuşan Rusya Devte Başkanı Putin, "Elimizde yeni kanıtlar var. Mesele, Suriye'deki Türkmen halkını savunmak değil. Türkmenler işin bahanesi. Uçağımızı bir daha emin oluyoruz ki Suriye'den İŞİD petrol kervanlarını rahatça Türkiye'ye girişini sağlamak için vurdular" dedi.

RADİKAL -  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Paris Çevre Zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmadığı gibi Türkiye’yi suçlama dozunu da arttırdı.

Hürriyet Moskova Temsilcisi Nerdun Hacıoğlu'nun'nun haberine göre Paris’ten ayrılmadan önce Türkiye ve vurulan uçak hakkında yeni açıklamalar yapan Putin şöyle konuştu:

“Elimizde yeni kanıtlar var. Mesele, Suriye’deki Türkmen halkını savunmak değil. Türkmenler işin bahanesi. Uçağımızı bir daha emin oluyoruz ki Suriye’den İŞİD petrol kervanlarını rahatça Türkiye’ye girişini sağlamak için vurdular. Son günlerde 'emri Erdoğan vermemiş' diyorlar. Bizim için bunun artık hiçbir önemi kalmadı." 

'TERÖRİSTLER TÜRKİYE'DE PEYDAHLANIYOR'

Moskova’nın terör konusunda Türkiye ile uzun zamandan beri problemleri bulunduğunu da dile getiren Putin, “Rusya’da ve özellikle Kafkaslar bölgesinde bizimle savaşan teröristler çoğu zaman Türkiye’de peydahlanıyor. Burada Türkiye yönetimi himayesi altında bir süre saklandıktan sonra tekrar Rusya topraklarında belirerek terör eylemleri düzenliyor. Biz Türkiye yönetimiyle defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Ama şimdiye kadar maalesef bu konuda da Türkiye’den yardım ve anlayış görmedik” şeklinde konuştu.