Putin'den 'Batı'ya El Kaide uyarısı

Rusya lideri Putin Suriye'de El Kaide'yi kullanmanın Batılı ülkelere zarar vereceğini belirtti.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı 'nın izlediği Suriye politikasının, ileride bu ülkelere zarar verebileceğini belirtti.
“Russia Today” televizyonuna konuşan Putin, Suriye krizinde gelinen noktayla ilgili Batı'yı uyararak, “İzlediğiniz tehlikeli politika size geri dönerek zarar verebilir” dedi.
Suriye'de bir değişime ihtiyaç olduğunu ancak bunun için kan dökülmesinin şart olmadığını belirten Putin, bazılarının Suriye'de istedikleri hedefe ulaşmak için El Kaide ve diğer radikal unsurları kullanmak istediğini, ancak bu düşüncenin kısa vadeli ve sonuçları açısından endişe vericiği olduğunu açıkladı.

“PUSSY RİOT’TAN UZAK DURDUM”

Geçen ay “Pussy Riot” müzik grubu üyelerine verilen ikişer yıllık hapis cezasını ve bu konuyla ilgili tepkileri de değerlendiren Putin, dava ile ilgili ayrıntıları bildiğini ancak süreçten uzak durmak için elinden geleni yaptığını vurguladı. Grup üyelerinin kilisede yaptıkları eylemin, dini gelenekleri tahrip edici olduğunu düşündüğünü söyleyen Putin, “Bana göre devlet, inananların duygularını korumak zorunda” dedi. (aa)