Putin'den Çinlilere sürpriz

Putin'den Çinlilere sürpriz
Putin'den Çinlilere sürpriz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Çin'in 2'inci Dünya Savaşı sırasında Japonya'ya karşı elde ettiği zaferin 70. yıldönümü anısına yapılacak törende Çinlilere 'hoş bir sürpriz hazırladığı' açıklandı.

RADİKAL - Rusya 'nın Çin Büyükelçisi Andrey Denisov, Çin'in 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya'ya karşı elde ettiği zaferin 70. yıldönümü anısına Pekin'de yapılan kutlama törenine katılacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Çinlilere 'hoş bir sürpriz' hazırladığını söyledi.
 
Rusya'nın başkenti Moskova'daki 9 Mayıs Zafer Bayramı kutlama törenine katılan Çinli askerler, ünlü Sovyet şarkısı 'Katyuşa'yı söylemişti. Şimdi sıranın, Pekin'deki törene katılacak Rus askerlerde olduğunu belirten Duowei News, Rus askerlerinin Çin şarkısı söyleyip söylemeyeceğini merak etti.

Poroşenko: Ukraynalılar ve Ruslar kardeş değildir

'KARŞILIKLI JESTLER ÇOK DEĞERLİ'

2. Dünya Savaşı'nın bitmesinin ve Çin'in Japonya'ya karşı elde ettiği zaferin 70. yıldönümü vesilesiyle yapılan kutlamaların Asya ve tüm dünya için önemli bir olay olduğunu söyleyen Rusya'nın Çin Büyükelçisi Andrey Denisov, "Rusya askerleri ilk kez Pekin'in Tiananmen Meydanı'ndan geçecek, tıpkı Çinli askerlerin Kızıl Meydan'dan geçtiği gibi. Bu tür karşılıklı jestler Rusya için çok değerli" dedi.

Lavrov: Esad terörle mücadelede asli ortak

DENISOV: SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ

Denisov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kutlama törenine katılacağını ve Çinli muadili Şi Jinping ile görüşeceğini kaydetti.

Rusya ve Çin, Japon Denizi'nde dev tatbikata başladı

Rus askerlerinin Çince şarkı söyleyip söylemeyeceği sorusunu yanıtsız bırakan Denisov, sadece Vladimir Putin'in Çin için bir sürpriz hazırladığını söyledi. Büyükelçi, "Sabırsızlıkla bekliyoruz" diye ekledi. (Sputnik)

Rusya Dışişleri Bakanı rafting yaptı

Lavrov: Dünyanın kaderini tek bir devlet belirleyemez