Putin'den Kırım itirafı: Nükleer silahlarımızı...

Putin'den Kırım itirafı: Nükleer silahlarımızı...
Putin'den Kırım itirafı: Nükleer silahlarımızı...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir yıl önce nükleer silahları hazır ol konumuna getirme kararı alma aşamasında bulunduğunu itiraf etti.

RADİKAL -  Hürriyet 'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre 10 gün önce anonsu yapılan “Kırım. Eve dönüş” belgeselinin tamamı Pazar akşamı “Rossiya-1” televizyon kanalında yayınlandığında dünyanın 28 Şubat 2014 tarihinde olası bir nükleer savaşın eşiğinde bulunduğu ortaya çıktı.

Ukrayna’da devrilen Viktor Yanukoviç’in Rusya tarafından nasıl kurtarıldığını belgeselde anlatan Putin, bir ara çok daha ciddi konuya geçerek, “Geçen yıl Şubat ayında Ukrayna’daki darbeyi ele aldığımız Kremlin’deki toplantıda askeri danışmanlar nükleer silahlarımızı savaşa hazır ol konumuna getirmemiz gerektiği önerisini getirdi. Ben onları dinledikten sonra böyle bir adımın aşırı kaçacağı ve dünyada gerilimi daha da tırmanacağını söyledim. Böylece askerleri danışmanların bana tavsiye ettikleri (nükleer pazımızı gösterelim) şıkkı son anda gündemden düştü. Ama o günlerde baş komutan olarak nükleer silahlar dışında farklı askeri konularda ordularımıza direk emirler verdim. Bunu kabul ediyorum. Çünkü Kırım bizim için evimiz sayılır. Orası ezelden beri bizim ve Rus halkının yaşadığı topraklar. Batı için ise Kırım oyunun sadece bir parçası” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/131432813143281

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ATOM - user732832

  Saygı ile.. Eğer Adolf HİTLER 'atom' sözünü ağzına alsaydı, hiç şaşmazdım. Öncelikle kültürel cahilliği vardı; sonra da atomu teknik olarak bilmiyordu. Atomun doğrudan yıkıcı, yakıcı gücü yanında, bir de radyasyon etkisi var ki ana karnındaki çocuğu bile sakatlıyor. Bireysel kavgalarda insan önce sille-tokat vuruşur. Öyle hemen bıçağa, tabancaya davranmaz. Dıştan gelecek istilâcı büyük güçlere karşı, olabilir; ancak sevimli Kırım halkı için, orantısız bir vuruş olur. Sn. Vladimir PUTİN'İN danışmanları, yalakalık yapmayacak güçlü insanlardan seçilmelidir diye düşünüyorum.*matematikçi-bilim uzmanı*