Putin'den Obama'ya: Barış Nobelli Başkan, sivil kayıpları düşün!

Putin'den Obama'ya: Barış Nobelli Başkan, sivil kayıpları düşün!
Putin'den Obama'ya: Barış Nobelli Başkan, sivil kayıpları düşün!
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Obama'nın Nobel Barış Ödülü almış olmasına dikkat çekerek, 'askeri operasyonun neden olabileceği sivil kayıpları düşünmesi gerektiğini' söyledi.

Rusya, kimyasal silah kullanmakla suçlanan Beşşar Esad rejimine karşı askeri operasyon seçeneğini rafa kaldıran İngiltere ’nin, kendisini şaşırttığını ifade etti.

Putin, Esad rejiminin kimyasal silah kullandığına dair elinde belgeler olduğunu öne süren ve bu belgelere dayanarak bilgiler sunan ABD ’nin, delilleri Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne iletmesi gerektiğini söyledi.

Müfettişler gitti Suriye 'hazır'


‘SAVAŞI KAZANIRKEN NEDEN KİMYASAL KULLANSIN?’


Putin, ABD’ye ağır bir rest çekerek, Esad rejiminin kimyasal silah kullandığı suçlamalarını ‘tamamen saçmalık’ olarak yorumladı. Rus lider, ‘Esad hükümetinin kazanmak olduğu bir savaşta kimyasal silah kullanmasının mantık taşımadığını’ ifade etti. Putin, “Kimyasal saldırının bu nedenle bir provokasyondan başka bir şey olmadığına inanıyorum... Provokasyonu yapanlar, diğer ülkeleri savaşa çekmek ve böylece uluslararası toplumun güçlü ülkelerinin desteğini almak isteyenler” dedi.

Obama: Suriye'ye sınırlı harekat üzerinde çalışıyoruz‘TEK TARAFLI OPERASYON KARARI ÜZÜCÜ OLUR’


Rusya Devlet Başkanı, ABD’nin Suriye’ye ‘solo operasyon’ düzenleme olasılığı hakkında da yorumda bulundu. Putin, “Eğer ABD, Suriye’ye tek taraflı bir askeri operasyon düzenleme kararı alırsa bu son derece üzücü olur” dedi. St. Petersburg kentinde düzenlenecek G20 zirvesini önemli bir fırsat olarak belirten Putin, ‘Suriye krizinin G20’de tartışılması gerektiğini’ savundu. Putin, Obama’nın Nobel Barış Ödülü almış olmasına dikkat çekerek, ‘askeri operasyonun neden olabileceği sivil kayıpları düşünmesi gerektiğini’ söyledi. (Ntvmsnbc)

Fransa ve ABD başbaşa kaldı

Erdoğan:Sınırlı müdahale bize yetmez