Putin'den 'teröre karşı nükleer silah' açıklaması

Putin'den 'teröre karşı nükleer silah' açıklaması
Putin'den 'teröre karşı nükleer silah' açıklaması
Rusya lideri Vladimir Putin, 'Umarım terörle mücadelede nükleer silahlara asla ihtiyaç duymayız' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Putin, Savunma Bakanlığı’nı, Rus ordusunun IŞİD'le mücadelede kullandığı silahların etkilerini analiz etmekle görevlendirdi. Putin “Umarım terörle mücadelede nükleer silahlara asla ihtiyaç duymayız” diye konuştu.

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yla dün bir araya gelerek Suriye’de yüerütülen terörle mücadele operasyonu hakkında bilgi aldı. Şoygu’ya Rus Hava Kuvvetleri’nin Suriye’de kullandığı silahların etkilerinin analiz edilmesi görevi veren Putin, “Çatışma alanında yaşanan her şeyi, silahların nasıl çalıştığını analiz etmeliyiz. Deniz bazlı kruz füzeleri ve havadan atılan kruz füzeleri etkilerini çok iyi kanıtladı. Bu füzeler yeni, modern ve çok etkililer. Artık kesin olarak biliyoruz ki hassas silahlar hem konvensiyonel hem de nükleer başlıklarla donatılabilir” dedi. 

Vurulan uçağın kara kutusu Putin'de

Öte yandan terörle mücadelede nükleer silahların gerekli olmadığını vurgulayan Putin, “Umarım böyle bir şeye asla ihtiyaç duymayız” ifadesini kullandı.

Time'ın 'Yılın Kişisi' anketinde Bağdadi finale kaldı

Johnson: Putin ve Esad'la birlikte çalışmalıyız