Putin'in kızı bulundu mu?

Putin'in kızı bulundu mu?
Putin'in kızı bulundu mu?
Ailesiyle ilgili bilgileri basından saklamasıyla bilinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kızının nerede olduğunun bulunduğu iddia edildi.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in devlet sırrı gibi gizlediği ailesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Muhalif gazeteci Oleg Kaşim, Putin’in küçük kızı 28 yaşındaki Yekaterina’nın Moskova Devlet Üniversitesi’nde yatırım fonu yöneticisi olarak Katerina Vladimirovna Tihonova adı altında çalıştığını öne sürdü. İddiaya göre Putin’in kızı 1,7 milyar dolarlık üniversiteyi genişletme projesini yönetiyormuş. Gazeteci Oleg Kaşin, önceki gün kendi internet sayfasından “İşte o” başlığıyla sansasyonel haberi verdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, yaptığı araştırma sonucunda Putin’in küçük kızı Yekaterina’yı Moskova Devlet Üniversitesi’nde bulduğunu yazan Kaşin, “Hiçbir şüphe yok. Kayıtlarda özgeçmişi olmayan, belirli süre önce yerin altından çıkarak Moskova Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Katerina Vladimirovna Tihonova Putin’in küçük kızı Yekaterina’dan başka birisi değil. Bu genç kız milyonlarca dolarlık fonu yönettiği gibi rock&roll dansları da icra ediyor” dedi.

Rus lidere şarkı yazdı: Putin'im benim sevimli Putin'im

Kremlin: Ukrayna, sunduğumuz barış planını reddetti


'BÖYLE İDDİALAR HEP ORTAYA ATILIYOR'

Kaşin’in ortaya attığı iddia dünya basınında da hemen ilgi gördü. Reuters geçtiği haberde, isminin açıklanmasını istemeyen bir üniversite görevlisinin elde edilen bilgiyi doğruladığını duyurdu.Putin’in küçük kızı Yekaterina’nın bulundu söylentileri Kremlin Sarayı’na kadar ulaştı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in basın danışmanı Dmitriy Peskov, sorulara yanıt vermek durumunda kalarak, “İddialarda adı geçen Katerina Vladimirovna Tihonova’nın kim olduğunu ben bilmiyorum. Başkan Putin’in kızları şimdiye kadar hatırlayacaksınız hep bir yerlerde bulunduğu söylenmiştir. Üstelik benim görevim Putin’in ailesiyle değil, sadece başkanın kendisiyle ilgilenmektir” dedi.

Poroşenko'dan Putin'e: Tüm esirler serbest bırakılsın

Putin'e 'nükleer terörizm' suçlaması

Muhalif Navalny'den sokağa çıkma çağrısı