Putin'in sözcüsüne yolsuzluk suçlaması

Putin'in sözcüsüne yolsuzluk suçlaması
Putin'in sözcüsüne yolsuzluk suçlaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov, 400 bin sterlinlik (yaklaşık 1 milyon 733 bin TL) saat takınca, yolsuzluk iddialarının merkezi haline geldi. Peskov, daha önce de yolsuzlukla suçlanmıştı.

RADİKAL – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov, yolsuzlukla suçlanıyor. Suçlamaların sebebi ise Peskov’un nikahında taktığı 400 bin sterlinlik (yaklaşık 1 milyon 733 bin TL) saat.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, beş yıllık artistik patinajcı sevgilisi Tatiana Navka’yla bu hafta sonu Soçi’de evlenen Peskov’un kolunda Richard Mille RM 52-01 marka saat görüldü. Muhalif lider Alexei Navalny, saatten yalnızca 30 adet üretildiğini öne sürdü.

'EŞİMİN HARCAMALARI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ'

2014’te yıllık gelirinin 9 milyon 184 bin 358 ruble (yaklaşık 402 bin 873 TL) olduğunu açıklayan Peskov, saatin eşinden hediye geldiğini vurguladı. Peskov, “Bu Tanya’nın hediyesi. Saat gerçekten de çok pahalı. Ancak, bazılarının söylediğinden önemli oranda daha ucuz ” dedi.  Peskov, eşinin harcamalarının “kimseyi ilgilendirmediğini” de sözlerine ekledi.

Putin üçüncü kez Kırım'a gidecek

Rusya: Kırım'dan vazgeçmemiz mümkün değil

Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor